کد خبر : 68172 تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۹:۱۸

فواید و مضرات آدامس

مصطفی فاطمی دندانپزشک اظهار داشت: مطابق یک قاعده کلی هر ماده‌ای که باعث شود میزان قند در محیط دهان افزایش یابد می‌تواند موجب گسترش پوسیدگی دندان شود چرا که محیط دهان محیط مناسبی برای تبدیل قند به اسید توسط باکتری‌هاست. این دندانپزشک گفت: از سوی دیگر می‌توان گفت هر ماده‌ای …

مصطفی فاطمی دندانپزشک اظهار داشت: مطابق یک قاعده کلی هر ماده‌ای که باعث شود میزان قند در محیط دهان افزایش یابد می‌تواند موجب گسترش پوسیدگی دندان شود چرا که محیط دهان محیط مناسبی برای تبدیل قند به اسید توسط باکتری‌هاست.

فواید و مضرات آدامس

این دندانپزشک گفت: از سوی دیگر می‌توان گفت هر ماده‌ای که باعث افزایش ترشح بزاق و عمل جویدن شود می‌تواند موجب بهبود و تسهیل خودشویی محیط دهان شود مخصوصاً در بیمارانی که از یک سمت دهان خود استفاده نمی‌کنند و آن ناحیه پر از جرم و پلاک است می‌تواند کاربرد مثبتی داشته باشد.

عضو هیئت علمی جهاد دانشگاهی تصریح کرد: آدامس با داشتن هر دو جنبه فوق می‌تواند همزمان آثار مثبت و منفی در داخل دهان اعمال کند اما برای جلوگیری از تأثیر سوء آن می‌توان از آدامس‌های بدون قند که آدامس‌هایی با قندهای غیر قابل تخریب هستند استفاده کرد؛ البته باید دقت داشت مصرف بی‌رویه آدامس می‌تواند موجب مشکلات گوارشی و از جمله اسهال در فرد شود.

فاطمی، مصرف متعادل آدامس‌های فاقد قند را به عنوان یک عامل کمک کننده تلقی کرد و گفت: باید دقت داشت اثر خوشبو کنندگی آدامس‌ها یا افزایش بزاق توسط آنها به هیچ عنوان نمی‌تواند جایگزین مسواک، خمیر دندان، نخ دندان و حفظ بهداشت دهان دندان شود.

به این پست امتیاز دهید
دسته بندی : پزشکی و سلامت ، دهان و دندان بازدید 334 بار
دیدگاهتان را بنویسید

نیلو در تاریخ 21 بهمن 1392 گفته : پاسخ دهید

زندگی بی ادمس مساوی مرگ…………….!
یکی از استادا بخاطر ادامس از کلاس انداختتم بیرون………….الان تو انتراک میجوم فقط………….!خخخخخخخخخخخخخخخخ

عاطفه در تاریخ 20 بهمن 1392 گفته : پاسخ دهید

پ ن پ فک کردی تو اینجا الکی ای؟
هرجا مشکل داشتم ساتور تورو میاااااااارم حالا حرفیهههه؟؟؟؟؟؟

پژمان در تاریخ 17 بهمن 1392 گفته : پاسخ دهید

هههههههه این ساطور عجب آچار فرانسه ایه ههههههههههه

عاطفه در تاریخ 16 بهمن 1392 گفته : پاسخ دهید

وای نگو من بدون ادامسم نمیشه اصلا حرفشم نزن که قاطی میکنم انوقت ساتور پژمانو میارم

پژمان در تاریخ 15 بهمن 1392 گفته : پاسخ دهید

آدامس نخوریم که میمیریم

css.php