کد خبر : 4384 تاریخ انتشار : جمعه ۱۲ آبان ۱۳۹۱ - ۲۲:۳۷

فواید بوسه در روابط زناشویی

اگر چشم مدخل روح باشد، آنوقت میتوان گفت که لب هم راهرو ذهن اسـت. مــا افکار خود را با یک لبخند انتقال می دهیم، عشق را در کلمـات می گنجانیم و علایق خود را با بوسه ابراز می نماییم. در یک بوسه مطالب عمیقی وجود دارد که بیان آن ها …

فواید بوسه در روابط زناشویی

اگر چشم مدخل روح باشد، آنوقت میتوان گفت که لب هم راهرو ذهن اسـت. مــا افکار خود را با یک لبخند انتقال می دهیم، عشق را در کلمـات می گنجانیم و علایق خود را با بوسه ابراز می نماییم. در یک بوسه مطالب عمیقی وجود دارد که بیان آن ها فرای لغات و کلمات است.

نـویسنده کتاب “عشق و رابـطه جنسی”، دکتــر جان فری مـعتقد است: “بوسیدن هنر است و نشان دهنده یک نوع بیان فردی و کاملاً شخصی از عشق و محبت می باشد.”

بوسه زمانی ایجاد می شود که زوجین برای اولین بار به هم نزدیک می شوند، پس کاملاً طبیعی است که دو طرف کمی مضطرب شده و عصبی شوند.

از یک منبع با نویسنده بی نام”کتاب بوسه ها” اینطور برداشت می شود که: “بوسه یک عمل کاملاً دو طرفه بوده؛ تا ندهید نمی توانید بگیرید و بالعکس.”

در یک کتاب دیگر هم اینطور نوشته شده که زمانیکه احساس میکنید تمایل دارید تا همسرتان را ببوسید این کار را انجام دهید، لازم نیست حتماً صبر کنید تا او را بهتر بشناسید، او را ببوسید و به مرور زمان می توانید او را بهتر بشناسید. یکی از مواردی که زیبایی بوسه را چند برابر می کند این است که در همه ی زبان ها و مذاهب قابل درک می باشد.

پروفسور وان بیرنت رئیس بخش مردم شناسی دانشگاه تکزاز اظهار می دارد که: “اولین بوسه عاشقانه برمی گردد به 1500 سال قبل از میلاد مسیح در هند. پیش از این زمان هیچ مدرک دیگری دال بر وجود بوسه های عاشقانه وجود نداشت. کلیه این نتایج از روی لوح های گلی، نقاشی روی دیواره های غارها و یا نوشته های روی پوست حیوانات بدست آمده است.

بیرنت معتقد است که تماس نزدیک و فشار بینی ها به یکدیگر از همان 1500 سال قبل از میلاد مسیح مرسوم بوده است.

اما بوسه ای که امروزه به این شکل رواج پیدا کرده، برای اولین بار در میان رومی ها شهرت پیدا کرد. رومی ها در هنگام سلام کردن یکدیگر را می بوسیدند، انگشتر و حلقه ای که بر دست رهبران قومشان بوده را می بوسیدند و مجسمه های خدایان خود را نیز می بوسیدند و با این کار مطیع بودن و حس احترام خود را به طرف مقابل انتقال می دادند.

رومی ها به سرعت متوجه شدند که بوسه در شرایط مختلف می تواند معانی متفاوتی را در بر داشته باشد، به همین دلیل برای انواع بوسه ها، نام های مختلفی انتخاب کردند. به عنوان مثال اسکیولیم: بوسه از روی دوستی، باسیولیم: بوسه از روی احساس عشق و محبت، و سویولیم: بوسه عمیق که این روزها به French Kiss مشهور شده است.

از آن به بعد بود که ادیان مختلف شروع به تحریم بوسه نموده و آنرا به عنوان یک گناه نابخشودنی اعلام کردند، اما به هر حال قدرت بوسه بیشتر بود و همچنان به قوت خود باقی مانده است.

اگر بخواهیم این پدیده را از نظر علمی ریشه یابی کنیم، می توانیم بگوییم که بوسیدن به طور طبیعی باعث می شود تا ذهن آکسی توسین بیشتری ترشح کند، این هورمون سبب می شود در هنگام بوسیدن احساس خوبی به ما دست بدهد و دانشمندان معتقدند که ماهیت وجودی انسان به گونه ای است که در صورت تجربه یک بوسه منتظر بوسه ی بعدی خواهد بود. زمانیکه در وضعیت بوسیدن قرار می گیرد، غدد موجود در داخل دهان و جداره لب ها ماده شیمیایی را ترشح می کنند که همین ماده سبب ایجاد تمایل فرد به ادامه بوسیدن می شود.

در تحقیقی که در سال 1997 در دانشگاه پرینستون انجام شد، محققان به این نتیجه دست پیدا کردند که مغز انسان دارای سلول های عصبی است که فرد را قادر می سازد تا در تاریکی لب های معشوقه اش را پیدا کند. تعجبی وجود ندارد که چرا بسیاری از زوج ها از بوسیدن یکدیگر در مکان های تاریک و کم نور لذب بیشتری می برند.

پزشکان و روانپزشکان آلمانی در پی پژوهش های گسترده خود در این باره به این نتیجه رسیده اند که افرادی که هر روز صبح قبل از ترک کردن خانه، همسر خود را میبوسند کمتر دچار بیماری می شوند.

همچنین افرادی که پس از بوسیدن خانه را ترک می کنند، کمتر احتمال وقوع تصادف دارند، 20 تا 30 درصد درآمد بیشتری نسبت به سایرین دارند و به طور متوسط 5 سال بیش از هم سن و سال های خود عمر می کنند. دکتر آرتور سازبو یکی از افرادی که در در این تحقیقات نقش فعالی داشته معتقد است یکی از دلایل اصلی موفقیت تعداد بسیار زیادی از افراد این است که روز خود را با یک نگرش مثبت و دلچسب شروع میکنند و چه چیز می تواند مانند یک بوسه در انسان یک نگرش مثبت ایجاد کند.

بنابراین اگر شما می خواهید خوشحال، سلامت، و موفق، بوده و عمر طولانی داشته باشید، باید کسی را که دوستش می دارید هر روز صبح، پیش از اینکه خانه را به قصد محل کار خود ترک کنید، ببوسید.

سایر مزایا

محافظت از دندان ها و جلوگیری از پوسیدگی
دکتر پیتر گوردن رئیس اتحادیه دندانپزشکان انگستان اظهار می دارد: “پس از غذا خوردن، دهان پر از مواد شیرین شده و بزاق دهان حالت اسیدی پیدا می کند، این امر باعث بوجود آمدن پلاک بر روی دندان ها می شود. بوسیدن یک فرایند پاک کننده طبیعی است که به حفظ سلامت دندان ها کمک می کند، جریان بزاق دهان را افزایش بخشیده، و درصد ایجاد پلاک بر روی دندان ها را تا حد بسیار زیادی کاهش می دهد.” من خودم این سوال ر از دندانپزشکم پرسیدم، او در ابتدا قدری خجالت کشید، اما نهایتاً صحت گفته های مرا تایید کرد.

از بین بردن استرس

یک بوسه عاشقانه، بهترین روش برای ریلکس شدن و از بین بردن استرس محسوب می شود. مایکل کی مکناب، مشاور روانی معتقد است: “زمانیکه لب ها در حالت بوسیدن قرار می گیرند، تقریباً دهان حالت لبخند زدن را به خود می گیرد، و از آنجایی که احساسات و حرکات بدنی انسان با هم ارتباط نزدیکی دارند، تقریباً غیر ممکن است که یک نفر هم لبخند بزند و هم استرس داشته باشد. در عین حال باید به این نکته هم توجه داشت که تنفس در زمان بوسیدن عمیق تر می شود، عضلات چشم شل شده و در راحت ترین حالت خود قرار می گیرند. این امر بهترین تکنیک برای قطع ارتباط با دنیای پر هیاهوی بیرونی و ریلکس شدن است.

کاهش وزن

چه مدت می توانید این کار را انجام دهید؟ برای اینکه تنها نیم کیلو وزن کم کنید باید 3000 کالری بسوزانید، یعنی چیزی در حدود 30000دقیقه یا همان 500 ساعت. یک بوسه عمیق و طولانی به شدت متابولیسم بدن را افزایش می دهد و سبب می شود تا مواد قندی با سرعت بیشتری در بدن سوزانده شوند. میزان کالری مصرفی، به شدت بوسه بستگی دارد، اما به طور متوسط می توان گفت که در هر 10 دقیقه 10 کالری مصرف می شود.

تاخیر در فرایند پیری

این مورد یکی از مهم ترین مزایای بوسیدن به شمار می رود. بوسیدن به شما کمک میکند تا قدرت ماهیچه های فک و چانه همچنان حفظ شود، به همین دلیل میزان ایجاد چین و چروک در آنها پایین کاهش پیدا می کند.

ایجاد و افزایش تناسب اندام

خوب بهانه ای خوبی برای ورزش نکردن دستتان دادیم! در حین بوسیدن، قلب تند تر می تپد و ضربان آن افزایش پیدا می کند، در این زمان آدرنالین بیشتری آزاد شده و خون با سرعت بیشتری به تمام نقاط بدن پمپاژ می شود. می توان اظهار داشت که بوسیدن از جمله بهترین تمرین های قلبی – عروقی است.

تکلیفتان را با طرف مقابل روشن می کند

در حین بوسیدن می توانید نیازهای جنسی همسرتان را ارزیابی کنید و ببینید تمایلی به ادامه ارتباط دارد یا خیر. روانشناسان معتقدند که اولین بوسه این امکان را برای شما فراهم می آورد که ببینید آیا با طرف مقابل همخوانی دارید یا نه. به نظر می رسد که “بو” تاثیر به یاد ماندنی در ضمیرناخودآگاه انسان ها بر جای می گذارد، بنابراین با تجربه اولین بوسه می توانید تشخیص دهید که فریون شما با شخص مقابل هماهنگی دارد یا خیر و اگر اینچنین نبود در همان آغاز می توانید ارتباط خود را با او خاتمه بخشید.

افزایش اعتماد به نفس

البته اول مطمئن شوید که دندان هایتان ارتودنسی ندارند چون امکان آسیب رسیدن به دندان های خودتان و دهان طرف مقابل وجود دارد. به هر حال یک بوسه عاشقانه می تواند حس خوبی را در شما ایجاد کند. به صورت تئوری می توان این موضوع را اینچنین توضیح داد که در زمان بوسیدن، خوشحال هستید، و وقتی هم که خوشحال باشید احساس خوبی نسبت به خودتان پیدا خواهید کرد و این امر سبب افزایش اعتماد به نفس و عزت نفس شما می شود.

به این پست امتیاز دهید
دسته بندی : ازدواج ، خانه و خانواده ، سبک زندگی بازدید 479 بار
دیدگاهتان را بنویسید

mahtab در تاریخ 20 بهمن 1392 گفته : پاسخ دهید

عالی بوددددددددددددددد

.... در تاریخ 13 مهر 1392 گفته : پاسخ دهید

تنهایی یعنی سیر ترشی ات را بخور
“بوسه ای در کار نیست….

محبوبه در تاریخ 6 مهر 1392 گفته : پاسخ دهید

salam
barai manam aks befrestid
mamnon

شبنم در تاریخ 1 مهر 1392 گفته : پاسخ دهید

ووووویییییی بوسه،واقعا لذت بخشه من خیلی دوس دارم وقتی هم که با همسرت بوسه انجام بدی واااااای خیلی خوشمله،واسه منم عکسای خوشمل بفرستین مرسی

HADIS در تاریخ 4 مرداد 1392 گفته : پاسخ دهید

MATALEBE JALEBI BOOOOOOD MERC BOOSIDAN KASI K DOSESH DARI VAGHEAN LEZAT BAKHSHE

عسل در تاریخ 2 مرداد 1392 گفته : پاسخ دهید

واقعا بوسه بر معشوق بالاترین لذته و میتونه بر محکم شدن و وابستگی رابطه تاثیر بپاره

مریم در تاریخ 19 اردیبهشت 1392 گفته : پاسخ دهید

منم از این عکسا دوس دارم لطفا واسه منم بفرستید. ممنون از مطالب قشنگ و بدرد بخورتون

زهرا در تاریخ 9 اردیبهشت 1392 گفته : پاسخ دهید

البته فراموش کردم بگم.علی آقالطف کنیدبرای منم عکس بفرستید.ممنون . میشم

زهرا در تاریخ 9 اردیبهشت 1392 گفته : پاسخ دهید

خیلی جالب بود.واقعابوسیدن عشق ادموبه آرامش میرسونه….

googoosh در تاریخ 4 اردیبهشت 1392 گفته : پاسخ دهید

خوب بود ممنون لطفا برای منم عکس بفرستید…………

saghi در تاریخ 1 اردیبهشت 1392 گفته : پاسخ دهید

lotfan yekam dar morede khub negah dashtane rabete begin albate agar eshghi peyda she

راحله در تاریخ 19 فروردین 1392 گفته : پاسخ دهید

خیلی عالی بود

mohammad در تاریخ 19 فروردین 1392 گفته : پاسخ دهید

ممنون از نظرتون

مهتاب در تاریخ 5 فروردین 1392 گفته : پاسخ دهید

ممنون بسیار عالی بود

لیلی در تاریخ 20 اسفند 1391 گفته : پاسخ دهید

خوب بودن ولی تکراری!
موفق باشی مسعود جان!ب ایمیل منم سر بزن
خوشحال میشم

زهرا در تاریخ 5 بهمن 1391 گفته : پاسخ دهید

چه زن زیبایی و چه مرد بی ریختی! این چه عکسیه! بعضی از این خوشگلا چه جوری می تونن بعضی از این مردای بی ریختو ببوسن!!!!!! خدا رو شکر که شوهر من زیباست…………بوس بوس بوس

matin در تاریخ 4 بهمن 1391 گفته : پاسخ دهید

قشنگ و به درد بخور-اما عشق کجا بود آخه-واسه منم عکس بفرستین ممنون.

mehdi در تاریخ 2 بهمن 1391 گفته : پاسخ دهید

درسته بوسه زدن بر عشق واقعاااااا معجزه می کنه

راحیل در تاریخ 26 دی 1391 گفته : پاسخ دهید

خوب و جالب بود 🙂
منم عکسای خوکشل میخوام:-)

nazanin در تاریخ 22 دی 1391 گفته : پاسخ دهید

mersi manam mikham ….nazaninjon776@yahoo

ati در تاریخ 16 دی 1391 گفته : پاسخ دهید

عالی بود ولی بدون عشق کشک………وا3 منم عکسای قشنگ ومطالب جالب بفرستید…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….mr30

MELINA در تاریخ 13 دی 1391 گفته : پاسخ دهید

ey baba ham jaleb bood ham takhayoli

راحله در تاریخ 19 فروردین 1392 گفته : پاسخ دهید

تخیل چرا؟؟؟؟؟؟؟؟

MINA در تاریخ 12 دی 1391 گفته : پاسخ دهید

ممنون عالی بود به همش اعتقاد داشتم

تبسم در تاریخ 29 آذر 1391 گفته : پاسخ دهید

خواستند از عشق آغوش و بوسه را حذف کنند ………… عشق از آغوش و بوسه حذف شد……….

سونيا در تاریخ 12 آذر 1391 گفته : پاسخ دهید

عالی بودچی میشد ماهم عشقی داشتیم………

سونيا در تاریخ 12 آذر 1391 گفته : پاسخ دهید

برای منم عکس های قشنگ بفرستین

دختر ابرو کمانی در تاریخ 8 آذر 1391 گفته : پاسخ دهید

من دختری از یک خانواده معتقد هستم و از لحاظ عاطفی مملو از عشق ولی ببه تازگی مجنونی را از دادم که حتی بوسه ای از او به جا نگذاشته ام و طعم عشقی شیرین را احساس نکرده ام .
دختر ابرو کمانی

زهرا در تاریخ 5 بهمن 1391 گفته : پاسخ دهید

من که اصلا حرفتو متوجه نشدم عزیزم.مگه ادم باید عشقشو ببوسه تا طعم عشقو بفهمه؟!!! اون هوس بوده گلم . اشتباه نکن.
عشق احساس بی نهایتیه که توش محبوب اونقدر برات عزیز و محترمه که حتی تو وریا نمیتونی حتی دستشو لمس کنی، و بی هیچ انتظاری دلت می خواد براش بمیری! بی هیچ انتظار و هیچ چشمداشتی…

sepideh در تاریخ 6 آذر 1391 گفته : پاسخ دهید

خوب بود این حرفها اما وقتی که عشق واقعی هم وجودداشت که به حمدالله عشق واقعی شده یه افسانه پس بوس وبیخیال

ذها در تاریخ 14 دی 1391 گفته : پاسخ دهید

من به عشق اعتقاد دارم .واقعا عالی بود.برای من زیادعکس بفرستید.

hosna در تاریخ 2 آذر 1391 گفته : پاسخ دهید

سلام میشه از تصاویر بیشتر استفاده کنید در ضمن اگه امکانش هست از این تصاویر به ایمیل من هم بفرستید
ممنون

رها در تاریخ 15 آبان 1391 گفته : پاسخ دهید

اول باید طرفش بیدا شه که آدم بتونه اینارو عملی کنه دیگه ه ه

سوشیانت در تاریخ 14 آبان 1391 گفته : پاسخ دهید

خیلی مسخره بود مگه عشق واقعی وجود داره

samira در تاریخ 14 آبان 1391 گفته : پاسخ دهید

مطالبتون عالی وبه درد بخور بودن.

نیلوفر در تاریخ 14 آبان 1391 گفته : پاسخ دهید

جالب بود.
همیشه با خجالت عشقم را میبوسیدم.حالا دیگه بی خجالت میبوسمش.اصلا پیش قدم میشم.

محسن در تاریخ 13 آبان 1391 گفته : پاسخ دهید

عالی بود.وسوسه انگیزاست.این حرف ها،آدم راواداربه چه کارهایی که نمی کند!!!!

css.php