کد خبر : 152573 تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۸:۴۴

عاقبت ارتباط گیری زن متاهل با مرد جوان

خانم ۳۰ ساله‌ای با مشکل خانوادگی به مرکز مشاور آرامش معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی استان اصفهان مراجعه کرد و مشکلات خود را بیان کرد. خانم ۳۰ ساله‌ای با مشکل خانوادگی به مرکز مشاور آرامش معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی استان اصفهان مراجعه کرد و گفته‌های خود را اینگونه بیان کرد: مدت …

خانم ۳۰ ساله‌ای با مشکل خانوادگی به مرکز مشاور آرامش معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی استان اصفهان مراجعه کرد و مشکلات خود را بیان کرد.

عاقبت ارتباط گیری زن متاهل با مرد جوان

خانم ۳۰ ساله‌ای با مشکل خانوادگی به مرکز مشاور آرامش معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی استان اصفهان مراجعه کرد و گفته‌های خود را اینگونه بیان کرد: مدت هشت سال است که ازدواج کرده‌ام و یک دختر شش ساله دارم. در طی این مدت لحظات خوبی با همسرم نداشتم. همسرم بسیار نسبت به من و دخترم بی‌ توجه است و به ما اهمیتی نمی‌ دهد و برایش مهم نیست که اوضاع زندگی ما چطور می‌ گذرد تا حدی که می‌ توان گفت من برای او مانند یک ابزاری هستم که فقط احتیاجات او را برآورده می‌ کنم دریغ از اینکه به نیازها و احتیاجات من توجه کند و فقط نیازهای خود را مد نظر دارد.

او ادامه داد: ما با هم از نظر رفتاری و اخلاقی مشکل داریم و مدام بر سر هر موضوع کوچکی با یکدیگر جرو بحث می‌ کنیم. رفتارهای او من را آزار می‌ دهد و کم کم باعث شد که من نسبت به زندگی‌ ام دلسرد شوم. دیگرهیچ علاقه‌ای نه به او و نه به زندگی‌ ام دارم. من دیگر او را دوست ندارم و از او سرخورده شدم و در مشکلی که برایم به وجود آمده او را نیز مقصر می‌دانم چرا که رفتارهای او باعث شد تا من دست به کاری بزنم که زندگیم خراب شود.

این خانم گفت: همسرم تا حدی بی اهمیت و بی مسؤولیت است که اگر من از بیماری و درد ابراز ناراحتی کنم هیچ عکس العملی نشان نمی دهد و حتی در آن لحظه غر زدن‌ هایش بیشتر می‌شود که چرا من برایش غذا آماده نکرده‌ام.

او افزود: زندگی من با همین روال گذشت تا اینکه این مسائل من را از زندگی با او سرد کرد و روزی به طور اتفاقی با پسری آشنا شدم. او در ابتدا برعکس همسرم به من بیش از اندازه توجه می‌ کرد ولی بعد از گذشت مدتی توجه‌ های افراطی او مرا کلافه کرد به طوری که در همه کارهای من مداخله می‌ کرد. اکنون مدت دو سال از دوستی ما می‌ گذرد و هر موقع من به خاطر عذاب وجدان تصمیم به قطع رابطه می‌گیرم او مرا تهدید می‌ کند تا حدی که یک بار جلوی دخترم من را کتک زد و حتی دوستانش نیز برایم مزاحمت ایجاد می‌ کنند.

این خانم تصریح کرد: روز قبل که با او دعوا کردم و قصد قطع ارتباط را داشتم دوستانش در خیابان با خودرو دنبالم کردند و باعث تصادف و خسارت به خودروی من شدند و این کار باعث نگرانی من شد و به همین دلیل به مشاوره مراجعه کردم. نمی‌ دانم چه کنم؟ از طرفی تهدیدات و آزارهای او را نمی‌ توانم تحمل کنم و از طرف دیگر می‌ ترسم اگر از او جدا بشوم به دخترم آسیبی برساند.

تحلیل روانشناسی پلیس:

روابط سرد و خشک و بی‌ توجهی نسبت به همسر از دلایل عمده شروع روابط یکی از زوجین با فردی خارج از خانواده و تبلور بی وفایی زناشویی است. قاعدتاً خانواده مکانی است برای رفع نیازهای همسران و فرزندان در حوزه‌های مختلف و زمانی که کارکرد رویه‌ای ضعیف و نامناسب داشته باشد، افراد مسأله دار از این شرایط بهره می‌برند.

آنچه در این پرونده مشاهده می‌شود، حاکی از آن است که سیستم ارتباطی ناسالم و آسیب زای زوجین باعث پناه بردن زن به مرد دیگری غیر از همسر خودش برای رسیدن به آرامش شده و بدون در نظرگرفتن پیامد ها و آثار و عوارض فردی و اجتماعی و خانوادگی، این رابطه به مروز زمان توسعه و پیشرفت نموده تا جایی که در حال حاضر نا امنی شدیدی را برای زن و خانواده‌اش به ارمغان آورده و او را به ورطه استیصال و بیماری کشانده است.

در واقع اگر زوجین در آغاز بروز مشکلات زناشویی از افراد متخصص در این حوزه کمک بگیرند قادر خواهند بود تا با کسب مهارت‌های ارتباطی و درمان مشکلات فردی، مشکلاتشان را حل نمایند و گرفتار افراد سود جو نشوند.

به این پست امتیاز دهید
دسته بندی : زناشویی بازدید 177 بار
دیدگاهتان را بنویسید
css.php