کد خبر : 16600 تاریخ انتشار : شنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۴:۳۵

طلا از خواب زمستانی پرید!

در پی کاهش قیمت دلار در بازارهای جهانی و امید به بهبود سیاست‌های محرک بانک‌های مرکزی، قیمت معاملات آتی طلا افزایش یافت. قیمت طلا در ساعات معاملاتی دیروز در بازارهای جهانی، نفسی دوباره تازه کرد و با افزایش قیمت به روزهای خوش معاملاتی بازگشت. قیمت این کالا در بورس کالای …

طلا از خواب زمستانی پرید!

در پی کاهش قیمت دلار در بازارهای جهانی و امید به بهبود سیاست‌های محرک بانک‌های مرکزی، قیمت معاملات آتی طلا افزایش یافت. قیمت طلا در ساعات معاملاتی دیروز در بازارهای جهانی، نفسی دوباره تازه کرد و با افزایش قیمت به روزهای خوش معاملاتی بازگشت.
قیمت این کالا در بورس کالای نیویورک برای تحویل در سه ماه آتی با رشد ۹/۰ درصدی همراه شد و هر اونس به ۱۴۶۲ دلار رسید.
این در حالی است که این افزایش قیمت طلا بیشترین میزان افزایش این کالا در یک قرارداد (تحویل در سه ماه آتی) نسبت به ماه ژوئن گذشته است. بر این اساس، کارشناسان معتقدند: طلا به تدریج از خواب زمستانی برخاسته و با رونق معاملات در این فلز گرانبها رو به رو خواهیم بود.
در این بین، قیمت این کالا برای تحویل فوری با رشد ۴/۰ درصدی به هر اونس ۱۴۷۴ دلار رسید. جیمز‌استیل، تحلیلگر بانک اچ‌اس‌بی‌سی، در این خصوص اظهار کرد: تمایل خرید طلا از سوی بانک‌های مرکزی بیشتر شده است و در این بین بانک‌های مرکزی کشورهای در حال توسعه بیشترین مشتری این کالا هستند و به نظر می‌رسد، طلا دوباره به چرخه اقتصادی بازگشته است.

 

به این پست امتیاز دهید
دسته بندی : اخبار اقتصادی ، مجله خبری بازدید 553 بار
دیدگاهتان را بنویسید

css.php