کد خبر : 169113 تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۷:۳۴

سالم ترین و ساده ترین روش لاغری

اگر شما هم به دنبال لاغر شدن هستید و دوست دارید کاهش وزن موفقی داشته باشید با این مطلب از سایت میهن فال همراه باشید چرا که سالم ترین و ساده ترین روش لاغری را برای شما در نظر گرفته ایم. در ادامه همراه ما باشید. همه از اهمیت نوشیدن …

اگر شما هم به دنبال لاغر شدن هستید و دوست دارید کاهش وزن موفقی داشته باشید با این مطلب از سایت میهن فال همراه باشید چرا که سالم ترین و ساده ترین روش لاغری را برای شما در نظر گرفته ایم. در ادامه همراه ما باشید.

سالم ترین و ساده ترین روش لاغری

همه از اهمیت نوشیدن آب به میزان کافی آگاهند. جدای از فوایدی که نوشیدن آب برای پوست، عضلات، ارگانها و هاضمۀ شما به همراه دارد، این امر به سم زدایی بدن، پیشگیری از برخی سرطانها و بهبود خلق پس از ورزش منجر می‌شود.

در زمان نوزادی ۷۵ درصد بدن شما را آب تشکیل می‌دهد. اما هر چه سنتان بالا می‌رود، خشکتر می‌شوید. حال دلیل دیگری برای نوشیدن آب پیدا شده است. بر اساس یک تحقیق تازه که در دانشگاه بیرمنگام صورت گرفته، نوشیدن آب به کم کردن وزن کمک می‌کند.

این هفته، محققانی از دانشگاه بیرمنگام نتایج مطالعه‌ای ۱۲ هفته‌ای بر روی ۸۴ فرد بزرگسال چاق را منتشر کردند.

براساس نتیجۀ این تحقیق، نوشیدن ۵۰۰ میلی‌لیتر آب، سی دقیقه پیش از صرف وعدۀ غذایی به شرکت‌کنندگانی که چنین کرده بودند کمک کرد تا نزدیک به ۵ کیلو نسبت به شرکت کنندگانی که چنین کاری نکرده بودند، بیشتر وزن کم کنند.

این تحقیق با یک جلسه مشاوره برای مدیریت وزن آغاز شد که در توصیه‌هایی در مورد بهبود رژیم غذایی و سطح فعالیت جسمی به شرکت‌کنندگان صورت گرفت.

سپس به ۴۱ تن از شرکت کنندگان گفته شد که قبل از غذا با آب “ته بندی” کنند و به ۴۳ تن دیگر از شرکت‍‌ کنندگان گفته شد که با تخیل کردن به خود القا کنند که سیر هستند.

پس از دوازده هفته، شرکت کنندگانی که ته بندی کردن با آب به ایشان توصیه شده بود، به طور متوسط ۱٫۳ کیلوگرم بیشتر از افراد گروه دوم وزن کم کرده بودند.

علاوه بر این، شرکت کنندگانی که گزارش کرده بودند که پیش از هر سه وعدۀ غذایی روزانه دست به ته بندی با آب زده‌اند، ۴٫۳ کیلوگرم در عرض دوازده هفته وزن کم کرده بودند.

در مقابل، کسانی که در طول روز تنها یک بار با آب ته بندی کرده بودند یا اصلاً ته بندی نکرده بودند، به طور متوسط تنها ۸۰۰ گرم وزن کرده بودند. در این تحقیق تنها ته بندی کردن با آب مجاز بود و نوشیدنی‌های دیگر  مجاز نبود.

به این پست امتیاز دهید
دسته بندی : پزشکی و سلامت ، تناسب اندام بازدید 414 بار
دیدگاهتان را بنویسید

Manija در تاریخ 1 مهر 1394 گفته : پاسخ دهید

چگونه می توانیم که قد ما دراز شود

css.php