کد خبر : 17124 تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۸:۰۵

زنان شاغل سالم ترند یا زنان خانه دار؟

فشارهای کاری، تاثیرات مخرب‌ تری بر وضعیت سلامت زنان جوان دارد.   تحقیقات انجام شده در دانمارک نشان می دهد که اضطراب و استرس در محل کار، خطر ابتلا به بیماری های قلبی- عروقی را در زنان کمتر از ۵۰ سال افزایش می دهد. بر اساس این مطالعه این اثرات …

زنان شاغل سالم ترند یا زنان خانه دار؟

فشارهای کاری، تاثیرات مخرب‌ تری بر وضعیت سلامت زنان جوان دارد.

 

تحقیقات انجام شده در دانمارک نشان می دهد که اضطراب و استرس در محل کار، خطر ابتلا به بیماری های قلبی- عروقی را در زنان کمتر از ۵۰ سال افزایش می دهد. بر اساس این مطالعه این اثرات تخریبی به ویژه در پرستاران مشاهده می شود.استرس های شغلی برای مردان نیز زیان آور است اما به‌ دلیل شیوع بیشتر اضطراب در میان زنان شاغل، عوارض قلبی در آنها شایع تر است.

برای انجام این پژوهش وضعیت کار و سلامتی بیش از ۱۲ هزار پرستار بیمارستان به مدت ۱۵ سال مورد بررسی قرار گرفت.

در طی این دوره زمانی، ۵۸۰ نفر از این پرستاران به‌ دلیل ابتلا به نارسایی قلبی، ۳۶۹ نفر از آنان به ‌دلیل ابتلا به آنژین صدری و ۱۳۸ نفر دیگر به ‌دلیل بروز سکته قلبی در بیمارستان بستری شدند.

نتایج نشان داد زنانی که در معرض فشار و استرس های کاری هستند ۳۵ درصد بیشتر از سایر زنان در معرض ابتلا به بیماری های قلبی قرار می‌ گیرند.

همچنین مشخص شد که عوارض و بیماری ‌های قلبی ناشی از استرس های شغلی، زنان ۵۰ سال و کمتر را بیشتر تهدید می ‌کند. در حقیقت می توان گفت فشارهای کاری، تاثیرات مخرب‌ تری بر وضعیت سلامت زنان جوان دارد.

استرس جزیی جدای ناپذیر از زندگی روزمره است اما موارد شدید آن سلامتی افراد به ویژه زنان را تهدید می کند.

استرس علاوه بر افزایش خطر بیماری های قلبی- عروقی، موجب اختلال در تعادل هورمونی زنان شده و بی نظمی در عادات ماهانه و حتی ناباروری را به همراه دارد.

به این پست امتیاز دهید
دسته بندی : پزشکی و سلامت بازدید 274 بار
دیدگاهتان را بنویسید

مسعود در تاریخ 12 اردیبهشت 1392 گفته : پاسخ دهید

درسته حق با شماست

شایسته در تاریخ 12 اردیبهشت 1392 گفته : پاسخ دهید

تابلوهه که زنان شاغل ( بعضیهای بخصوصشون )سالمترن . خانمه صبح با کلی بزک دوزک و ادای یه همسر فداکارو در آوردن با شوهر ساده دلش خداحافظی میکنه و میره اداره ش . اونجاس که ماهیت اصلیش نشون داده میشه . روابط خارج از حد عفت با آقایون – خنده های از ته دل – ارتباطی غیر اخلاقی با همکاران آقا در قالب همکاری و عادی نشون دادن این روابط – کشوندن این روابط به بیرون از اداره – خراب کردن خانه ی همکاران بیچاره ی مرد اون اداره ی کوفتی – خسته کردن همه جوره ی مردای همکارش طوری که آقاهه وقتی میره خونه برای زن و بچه ی خودش دیگه نه احساس نیازی داره نه حالی .
حالا زن خانه دار باید شوهر و بچه ها رو راه بندازه – ناهار درست کنه – جارو و نظافت کل خونه – خرید – استرس اینکه آیا بچه هاش عاقبت به خیر میشن یا نه ؟ پر کردن فریزر-پرستاری از اعضای خانه و تکرار مکررات ….و بعد از همه ی اینها باید خودشو آماده کنه که از شوهرش که تمام فکر و ذکرش اداره مونده پذیرایی کنه 0
حالا شما بگین کدومشون سالمترن ؟؟؟؟؟؟

مسعود در تاریخ 12 اردیبهشت 1392 گفته : پاسخ دهید

درسته حق با شماست

css.php