کد خبر : 164857 تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۲:۴۳

زمان مناسب برای مصرف میوه

میوه یکی از ضروریات بدن است که باید همه به آن توجه ویژه ای داشته باشند. اما زمان خوردن میوه هم مهم است؛ از این رو این مطلب از سایت میهن فال را به زمان مناسب برای مصرف میوه اختصاص داده ایم. در ادامه با ما همراه باشید. یا شما هم …

میوه یکی از ضروریات بدن است که باید همه به آن توجه ویژه ای داشته باشند. اما زمان خوردن میوه هم مهم است؛ از این رو این مطلب از سایت میهن فال را به زمان مناسب برای مصرف میوه اختصاص داده ایم. در ادامه با ما همراه باشید.

زمان مناسب برای مصرف میوه

یا شما هم دوست دارین بعد از شام میوه بخورین؟ اما آیا این روش درست مصرف میوه است؟

آیا مصرف مرتب میوه کافیه یا باید در زمان درستی اونا رو بخوریم؟ آیا میشه بعد از هر وعده غذایی میوه خورد؟ اگه این سوالا برای شما هم پیش اومده، Setalvad (متخصص تغذیه) درباره نحوه درست مصرف میوه اطلاعاتی رو در اختیار ما قرار میده.

کی باید میوه خورد؟ بهترین زمان برای میوه خوردن صبح ها بعد از نوشیدن یک لیوان آب است. مصرف میوه درست بعد از غذا اصلا فکر خوبی نیست، چون ممکنه هم مواد مغذی اش جذب نشه و هم در هضمش مشکل به وجود بیاد.

شما باید بعد از وعده های غذایی نیم ساعت صبر کرده و بعد میوه بخورین. به طور ایده آل و به خصوص اگه مشکل اسیدیته یا دیابت دارین میتونین یک ساعت قبل و دو ساعت بعد از هر غذا میوه بخورین، به این دلیل که بعضی اوقات دیابت با مشکلاتی در هضم همراه است.

آیا میشه میوه رو با غذاهای دیگه مخلوط کنیم؟ ما میتونیم میوه رو با ماست و نمک مصرف کنیم ، البته تا زمانی که مشکلات هضم یا اسیدیتیه نداشته باشیم. همچنین میشه میوه های آناناس، پرتقال، ملون یا انار رو باسالاد مخلوط کرد. و مخلوط توت و میوه های خشک با سیریال ها هیچ آسیبی به شما وارد نمیکنه.

میزان ماندگاری میوه ها

موز: سه تا چهار روز
سیب: بیشتر از یک هفته
گلابی : پنج تا شش روز
پاپایا: دو تا سه روز (بستگی داره که چقدر رسیده باشه)
چیکو: دو روز (بستگی داره که چقدر رسیده باشه)

بقیه میوه های رسیده رو میشه بیشتر از سه روز در یخچال نگه داشت.

به این پست امتیاز دهید
دسته بندی : پزشکی و سلامت ، تغذیه بازدید 246 بار
دیدگاهتان را بنویسید
css.php