کد خبر : 14949 تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۲ - ۲۰:۵۳

رد پای یک ایرانی در هک کردن پایانه های فروش آمریکا ؟

به تازگی دو هکر در یک اقدام استادانه توانستند اطلاعات مربوط به۱۳ پایانه فروش فروشگاه های Subway در سه ایالات ماساچوست ، وایومینگ و کالیفرنیا آمریکا را به سرقت ببرند. در این میان نام یکی از دو هکر ، شاهین عبداللهی اعلام شده است که با نام مستعار Sean Holdt فعالیت …

به تازگی دو هکر در یک اقدام استادانه توانستند اطلاعات مربوط به۱۳ پایانه فروش فروشگاه های Subway در سه ایالات ماساچوست ، وایومینگ و کالیفرنیا آمریکا را به سرقت ببرند. در این میان نام یکی از دو هکر ، شاهین عبداللهی اعلام شده است که با نام مستعار Sean Holdt فعالیت داشته است و نام نفر دوم نیز Jeffrey Thomas Wilkinson میباشد. البته این اولین بار نیست کهSubway هک میشود زیرا در چند ماه گذشته نیز ۱۵۰ فروشگاه مربوطه هک شدند و خسارتی معادل ۱۰ میلیون دلار به بار آوردند. هم چنین ۱۴۶٫۰۰۰ حساب بانکی در معرض خطر قرار گرفتند.

 رد پای یک ایرانی در هک کردن پایانه های فروش آمریکا ؟

عبداللهی که یکی از این هکرها میباشد توانسته بود شرکت خود را در زمینه پایانه های فروش یا POS تاسیس کند. وی از این طریق دستگاه های فراوانی را به فروشگاه های Subway فروخته بود و در درون هر یک ابزار های کامپیوتری لازم برای سرقت اطلاعات را قرار داده بود. این شرکت که با نام POS Doctor فعالیت داشته است حتی توانسته بود برخی از امتیاز های مربوط به Subway در جنوب کالیفرنیا را به دست بیاورد.

بعد از این که عبداللهی و Wilkinson توانستند با طرز کار دستگاه ها و سیستم Subway آشنایی پیدا کنند اقدام به ایجاد کارت های اعتباری جعلی تا سقف ۴۰٫۰۰۰ دلار کردند. سپس کارت ها را در سایت هایی مثل eBay و Craigslist فروختند. این دو نفر در حال حاضر با اتهام کلاهبرداری مواجه هستند. به نظر میرسند آنها قبل از اجرایی کردن برنامه خود کار های مقدماتی بسیاری را انجام داده بودند.

به این پست امتیاز دهید
دسته بندی : اخبار حوادث بازدید 264 بار
دیدگاهتان را بنویسید

css.php