کد خبر : 24726 تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ - ۴:۱۲

راز چشمه حضرت ابوالفضل + تصاویر

شیخ عباس ۷۴ ساله، که ۳۶ سال خادم حرم حضرت ابوالفضل العباس (ع) بوده، در مورد جریان آب دور قبر علمدار کربلا توضیحاتی داده است . وی گفت: قبلا دو چشمه در سرداب مطهر وجود داشت که از ۴۰۰ سال قبل که آب لوله‌کشی نبود این آب مرتب می‌جوشید و …

راز چشمه حضرت ابوالفضل + تصاویر

شیخ عباس ۷۴ ساله، که ۳۶ سال خادم حرم حضرت ابوالفضل العباس (ع) بوده، در مورد جریان آب دور قبر علمدار کربلا توضیحاتی داده است .

وی گفت: قبلا دو چشمه در سرداب مطهر وجود داشت که از ۴۰۰ سال قبل که آب لوله‌کشی نبود این آب مرتب می‌جوشید و از یک طرف وارد و از طرف دیگر خارج می‌شد که مزه و طعم آن آب از بهترین آب معدنی امروز هم بهتر بود و آن سرداب پله داشت مردم می‌آمدند و از آن آب به عنوان تبرک استفاده می‌کردند که آب در تابستان خنک و در زمستان گرم بود.

راز چشمه حضرت ابوالفضل + تصاویر

اما یک فرد از خدا بی‌خبر آمد به بهانه اینکه تَرَکی در دیوار حرم اباالفضل پیدا شده گفت، می‌خواهم آزمایش کنم این آب از کجا می‌آید و بعد آن دو چشم را کور کرد و هر چه تلاش کردند، آن دو چشمه احیا نشد.

اما بعد از دو ماه آب دوباره بالا آمد و به سرداب رسید و آن آب چشم‌های کور شده را شفا می‌داد.از ۵۰ سال قبل تا کنون این آب در یک سطح ثابت مانده و نه کم و نه زیاد می‌شود.

وی ادامه داد: شما به خوبی می‌دانید اگر آب به مدت ۱۰ روز در یک جا بماند گندیده می‌شود، اما این آب با وجود اینکه در ورودی آن بسته شده مانند گلاب می‌ماند و در اطراف قبر مطهر حضرت اباالفضل حلقه زده و همچنان بسیار تازه و معطر مانده است.

وی افزود: هم اکنون در بخش درب صاحب‌الزمان مرقد مطهر اباالفضل پنجره کوچکی قرار دارد که وصل به سرداب حرم است و اگر نگاه کنید از آن مرتب بوی گلاب می‌اید و این همان آبی است که متأسفانه خادمان کنونی در ورودی آن را و راه رسیدگی به سرداب را به روی زوار بسته‌اند.

این آب چند ویژگی دارد. اول اینکه اگرچه راکد است، هرگز رنگ و طعم آن از دست نرفته و گندیده نشده است.ویژگی دوم آن که سطح آب بالاتر از قبر مطهر آقا ابوالفضل(ع) است آب از دیواره دور قبر به داخل نفوذ نمی‌کند.

4.5/5 - (4 امتیاز)
دسته بندی : ادبیات و مذهب ، مذهبی بازدید 1,384 بار
دیدگاهتان را بنویسید
mojtaba در تاریخ 29 خرداد 1392 گفته : پاسخ دهید

سلام دوستان ممنون از این پیامی که گذاشتید واقعا جالب بود انشا… که قسمت ماهم بشه بتونیم بریم پابوس آقا ابالفضل .

maryam در تاریخ 29 خرداد 1392 گفته : پاسخ دهید

خیلی اطلاعات جالبی بود به امید روزی که زیارتش قسمت همه ماها شود. آمین

دوست در تاریخ 29 خرداد 1392 گفته : پاسخ دهید

سلام دوستان عزیز
هنوز یادم نرفته که 5 سال پیش چه جوری دعوت شدم برم کربلا و پابوس حضرت ابوالفضل و امام حسین(ع). محل کارم بودم همکارم گفت هفته بعد می ره کربلا. دلم یهو هوایی شد، تو دلم گفتم یا امام حسین کی منو مطلبید؟ باورتون نمیشه رفتم طبقه بالا، خواهرم تماس گرفتند گفتند دوست داری بیای کربلا؟ گفتم چطور؟ گفتند به همسرشون از طرف محل کارشون سهمیه کربلا دادن. انگار دنیا رو به من داده باشند. رفتیم زیارت و عالی بود این سفر.
امیدوارم خدا قسمت همه دوستدارانشون و مسلمین این سفر رو قرار بده.

الهی آمین

dőŕőthý در تاریخ 28 خرداد 1392 گفته : پاسخ دهید

آره واقعا جالب ،اللهی همه و آقا محمد و دوست عزیزی که پیام گذاشتن قسمت همشون بشه که به همه زیارتکاه های مطهر طلبیده شن.بگید انشا الله

......... در تاریخ 28 خرداد 1392 گفته : پاسخ دهید

سلام چقد جالب بود ..اشکمو در آورد من که لیاقت رفتن به جمکرونو پیدا نکردم چه برسه به حرم حضرت ابولفضل.هرساله میگم سال بعد از دانشگاه که قبول شدم حتما از طرف دانشگاه میرم جمکران ولی نمیشه تازه فهمیدم که هنوز لایق نیستم وای بر من خدایا وای بر من گناهکار

css.php