کد خبر : 170575 تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۴ - ۲۰:۰۰

رابطه ترک سیگار و کاهش درد کمر

به گزارش میهن فال به نقل از خبرنگاران جوان؛ تعداد سیگار بیش‌تر، مرگ‌و‌میر بیش‌ترین مصرف سیگار و افزایش مرگ‌و‌میر، ارتباط قوی وابسته به تعداد سیگار مصرفی برقرار است. سیگار همچنین تاثیر شدیدی نیز بر روی عوارض بیماری های روماتیسمی دارد. به گزارش هلث‌دی‌نیوز، پژوهشگران می‌گویند با توجه به این یافته‌ها …

رابطه ترک سیگار و کاهش درد کمر

به گزارش میهن فال به نقل از خبرنگاران جوان؛ تعداد سیگار بیش‌تر، مرگ‌و‌میر بیش‌ترین مصرف سیگار و افزایش مرگ‌و‌میر، ارتباط قوی وابسته به تعداد سیگار مصرفی برقرار است. سیگار همچنین تاثیر شدیدی نیز بر روی عوارض بیماری های روماتیسمی دارد. به گزارش هلث‌دی‌نیوز، پژوهشگران می‌گویند با توجه به این یافته‌ها لازم است به بیماران دچار کمردرد کمک کرد تا سیگار را ترک کنند.

این پژوهشگران ۵ هزار و ۳۰۰ بیمار دچار کمردرد را که به علت مشکلات ستون فقرات تحت‌درمان جراحی یا غیرجراحی قرار گرفته بودند، برای ۸ ماه تحت‌نظر گرفتند.

هنگام شروع درمان، افرادی که پیش از این سیگار را ترک کرده بودند یا هرگز سیگار نکشیده بودند، بسیار کمتر از بیماران سیگاری یا آنهایی که در طول این بررسی سیگار را ترک کردند، کمردرد را گزارش کردند.

سیگاری‌های فعلی براساس همه رده‌بندی‌های تعیین شدت درد، نسبت به افرادی که هرگز سیگار نکشیده بودند، درد بیشتری داشتند.

بیمارانی که در طول دوره درمان سیگار را ترک کردند، نسبت به بیمارانی که به سیگار کشیدن ادامه دادند بهبود بیشتری از لحاظ کاهش کمردرد داشتند.

بررسی های قبلی بیانگر اثر نیکوتین در افزایش درد بوده است و به گفته این پژوهشگران ترک سیگار حین درمان جراحی یا غیرجراحی مشکل ستون فقرات به‌طور قابل‌توجهی به تسکین درد کمک می کند.

این پژوهشگران می‌گویند با توجه به رابطه میان ترک سیگار و کاهش درد در این بیماران، لازم است برای بیماران دچار اختلال‌های دردناک ستون فقرات برنامه‌های ترک سیگار اجرا شود.
گرچه این بررسی رابطه‌ای میان ترک سیگار و کاهش کمردرد را نشان می‌دهد اما رابطه سببی را میان این دو ثابت نمی‌کند.

پژوهش‌های قبلی نشان داده است میزان سیگار کشیدن و «علایم عاطفی منفی» در بزرگسالان دچار گردن درد یا کمردرد مزمن بالاتر است و این مساله مطرح شده است که آیا این افراد مبتلا به درد مزمن با این تصور که سیگار کشیدن به آنها کمک می‌کند، به این کار روی آورده‌اند یا نه.

به این پست امتیاز دهید
دسته بندی : اخبار پزشکی بازدید 444 بار
دیدگاهتان را بنویسید

css.php