کد خبر : 5406 تاریخ انتشار : یکشنبه ۵ آذر ۱۳۹۱ - ۲۲:۱۷

دلیل سیاهی دور چشم

اغلب مردم فکر می کنند که بی خوابی و خستگی، علتهای اصلی سیاهی دور چشم هستند اما واقعیت این است که این دو دلیل اصلی و اولیه سیاهی دور چشمهای ما نیستند. دلایلی که نمی توان آنها را تغییر داد: سیاهی دور چشم ممکن است ارثی باشد. یکی دیگر از …

دلیل سیاهی دور چشم

اغلب مردم فکر می کنند که بی خوابی و خستگی، علتهای اصلی سیاهی دور چشم هستند اما واقعیت این است که این دو دلیل اصلی و اولیه سیاهی دور چشمهای ما نیستند.

دلایلی که نمی توان آنها را تغییر داد:
سیاهی دور چشم ممکن است ارثی باشد. یکی دیگر از علتهای سیاهی دور چشم، رنگدانه ها هستند که البته این مورد بیشتر برای سیاه پوستها و آسیایی ها صدق می کند علاوه براینها بالا رفتن سن هم در پیدایش و یا بیشتر شدن این سیاهی موثر است زیرا هرچه سن ما بالاتر می رود پوست نازکتر می شود و در نتیجه رگهای خونی بیشتر نمایان می شوند…

بیماریها و مشکلات جسمانی:

گرفتگی دائمی بینی موجب بزرگتر و گشادتر شدن رگهای دور چشم می شوند علاوه براین بعضی از حساسیت ها مثل اگزما نیز ممکن است باعث تیره شدن اطراف چشم شوند اما در کل سیاهی دور چشم فقط یک مشکل زیبایی محسوب می شود نه یک مشکل پزشکی و کسانی که خیلی این موضوع برایشان مهم است باید به یک متخصص پوست مراجعه کنند.
مترجم: فرشته مشاور

دلایلی که با تغییر در روش زندگی از بین می روند:
سیگار ، الکل و نوشیدنی های دارای کافئین زیاد می توانند سیاهی دور چشم را تشدید کنند. علاوه براین، قرار گرفتن در معرض نور خورشید هم می تواند باعث سیاه شدن پوست دور چشم شود. البته این سیاهی در مقایسه با ضررهای دیگر سیگار مسئله مهمی محسوب نمی شود .

به این پست امتیاز دهید
دسته بندی : پزشکی و سلامت بازدید 551 بار
دیدگاهتان را بنویسید

css.php