کد خبر : 3045 تاریخ انتشار : چهارشنبه 29 شهریور 1391 - 23:36

دستگیری ۴۰ عضو شبکه هرمی «ال تیم»

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی ناجا از دستگیری ۴۰ عضو شبکه هرمی (ال تیم) در رباط کریم و شهرستان قدس خبر داد. سرهنگ مهرداد امیدی در تشریح خبر انهدام شبکه هرمی (ال تیم) در رباط کریم گفت: چندی پیش مردی با مراجعه به پلیس آگاهی تبریز عنوان …

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی ناجا از دستگیری ۴۰ عضو شبکه هرمی (ال تیم) در رباط کریم و شهرستان قدس خبر داد.

سرهنگ مهرداد امیدی در تشریح خبر انهدام شبکه هرمی (ال تیم) در رباط کریم گفت: چندی پیش مردی با مراجعه به پلیس آگاهی تبریز عنوان کرد که پسرش که برای کار به تهران آمده است، مفقود شده است.

وی با بیان اینکه این فرد در اظهارات خود عنوان کرد که پسرش پس از آمدن به تهران و اخذ مبلغ هفت میلیون تومان با آنان تماس نگرفته است، گفت: این فرد در اظهارات خود عنوان کرد که دو ماه از پسرش که برای کار به تهران آمده خبری ندارد.

دستگیری ۴۰ عضو شبکه هرمی «ال تیم»

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی ناجا با بیان اینکه پس از ثبت اظهارات این مرد پرونده ای تحت عنوان «فقدانی» پیش روی کارآگاهان پلیس آگاهی گشوده شد گفت: کارآگاهان سرنخی از حضور پسر شاکی در شهرستان رباط کریم یافتند.

وی با بیان اینکه کارآگاهان پلیس آگاهی با اخذ نیابت قضایی به رباط کریم رفته و در بررسی از منزلی که این فرد در آن سکونت داشت، پسر شاکی به همراه شش نفر دیگر را می یابند گفت: بررسی کاراگاهان نشان داد که این افراد در قالب شرکت هرمی فعالیت می کنند.

امیدی با بیان اینکه پسر شاکی در اظهارات خود عنوان کرد که مدتی قبل با تماس یکی از دوستانش به بهانه کار به تهران آمده است، گفت: بر اساس اظهارات این فرد مدتی بعد دوستانش از وی درخواست سرمایه می کنند که او نیز مبلغ هفت میلیون تومان از پدرش دریافت می کند.

وی با بیان اینکه بر اساس اظهارات پسر شاکی وی به همراه شش نفر دیگر در خانه زندانی شده و اجازه خروج از خانه را ندارند گفت: بررسی ها نشان داد که این افراد که فعالیت هرمی دارند تحت عنوان (ال تیم) به فعالیت خود ادامه می دهند.

امیدی با بیان اینکه با کسب این سرنخ تحقیقات کارآگاهان برای شناسایی دیگر اعضای احتمالی این شبکه هرمی آغاز شد گفت: کارآگاهان در بررسی توانستند دو آدرس فعالیت این شرکت را در شهرستان قدس بیابند که با اخذ نیابت قضایی هر دو منزل را مورد بررسی قرار داده که در بررسی شرکت اول هرمی، ۶۰ تن و در بررسی شرکت دوم هرمی ال تیم ۱۶ تن را دستگیر کردند.

وی با بیان اینکه تحقیقات ادامه داشت تا اینکه آدرس دیگر از شرکت ال تیم در رباط کریم یافت شد گفت: ۱۱ تن نیز در این شرکت دستگیر شدند و ۴ دفتر این شبکه گلدکوئیست که محل اقامت آنان نیز بود پلمب شد.

وی با اعلام خبر دستگیری ۴۰ عضو شرکت هرمی ال تیم گفت: در بررسی از این شرکت ها تعداد زیادی لوح فشرده، جزوه و سی دی های تبلیغاتی جذب در این شرکت کشف و ضبط شد.

امیدی با بیان اینکه شرکت های هرمی پس از ضربات سختی که از پلیس دریافت کردند در حال حاضر در حاشیه شهر و با طرح ترفندهای خاص همچون جذب بازار کار جوانان را به سمت و سوی خود می کشند گفت: جوانان باید دقت داشته باشند که در چه محیطی و با چه هدفی به فعالیت می پردازند.

دسته بندی : مجله خبری بازدید 203 بار
دیدگاهتان را بنویسید
css.php