کد خبر : 82429 تاریخ انتشار : پنجشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۳ - ۱۳:۰۶

در مسواک شما چه می گذرد؟

دندان سالم نقشی حیاتی نسبت به سلامت کلی بدن انسان بازی می کند پس در نگهداری آن کوشا باشید. مسواک شما با میکروب ها بارگذاری می شود، محققان دانشگاه انگلستان از منچستردر یک مسواک بیش از 100 میلیون باکتری ها، از جمله باکتری E. کولی، که می تواند اسهال شود،را …

دندان سالم نقشی حیاتی نسبت به سلامت کلی بدن انسان بازی می کند پس در نگهداری آن کوشا باشید.

در مسواک شما چه می گذرد؟

مسواک شما با میکروب ها بارگذاری می شود، محققان دانشگاه انگلستان از منچستردر یک مسواک بیش از 100 میلیون باکتری ها، از جمله باکتری E. کولی، که می تواند اسهال شود،را کشف کردند اما وحشت نکنید با انجام یک سری کارها می توان تعداد باکتر ها را به حداقل رساند.

یکی از محققان مرکز تحقیقات بهداشت دهان و دندان گفت: روزانه تعداد بسیارزیادی از باکتری از طریق مسواک وارد دهان ما می شود. و در این صورت باکتریهای دهان به پلاکهای سیستم گردش خون می‌چسبند و در شکل گیری پلاکهای داخل عروقی و لخته شدن خون مشارکت می‌نمایند.

اما این باکتریها شما را زیاد دچار بیماری نمی کند چون قبلا داخل دهان شما بوده اند مگر اینکه مسواک را به صورت اشتراکی استفاده کنید. برای رعایت بهداشت و سلامت خود نکات زیر بخوانید.

در این دوره که بیشتر توالت ها با حمام ها باهم ادغام شده است باید مسواک خود را به دور از توالت نگه دارید چون مسواک شما باکتری های حمام و توالت را به خود جذب می کند.

سعی کنید هر سه ماه یکبار مسواک خود را عوض کنید.

مراقبت از دهان و دندان و رعایت بهداشت آن، مثلا استفاده از دهان شویه ها و مسواک زدن بعد ازهر وعده غذایی

از مسواک های در پوش دار استفاده کنید.

سعی کنید همیشه از خمیر دندان استفاده کنید، این کار نیز به تمیز کردن مسواک کمک می‌کند.

استفاده از تمیزکننده‌های مسواک که به صورت الکتریکی به وسیله اشعه UV کار می‌کنند نیز می‌تواند مفید باشد.

به این پست امتیاز دهید
دسته بندی : پزشکی و سلامت ، دهان و دندان بازدید 428 بار
دیدگاهتان را بنویسید

css.php