کد خبر : 10654 تاریخ انتشار : جمعه ۲۰ بهمن ۱۳۹۱ - ۲۲:۵۳

دانشجوی ۹۸ ساله ژاپنی ! عکس

در حالی که بسیاری از دانشجویان جوان نمی‌توانند تا اتمام تحصیلات خود دوام بیاورند، با این‌حال یک مرد سالخورده ژاپنی در سن ۹۸ سالگی ثابت می‌کند که یادگیری سفری مادام‌العمر است. به گزارش ایسنا، نابوکاتسو موداکاوا، پیرمرد سالخورده ژاپنی به تازگی در دانشگاه مامویاما گائوکین در شهر اوزاکا ثبت‌نام کرده …

در حالی که بسیاری از دانشجویان جوان نمی‌توانند تا اتمام تحصیلات خود دوام بیاورند، با این‌حال یک مرد سالخورده ژاپنی در سن ۹۸ سالگی ثابت می‌کند که یادگیری سفری مادام‌العمر است.
به گزارش ایسنا، نابوکاتسو موداکاوا، پیرمرد سالخورده ژاپنی به تازگی در دانشگاه مامویاما گائوکین در شهر اوزاکا ثبت‌نام کرده و با شوق خود در یادگیری، شرمندگی دانشجویانی را که تحصیل خود را نیمه تمام رها می کنند برانگیخته است.
بنا به گزارش پایگاه خبری ژاپن دیلی‌پرس، نامبرده پنج سال پیش تصمیم به ثبت‌نام در رشته تاریخ سیاست بین‌الملل گرفت که به دلیل قوانین خاص و محدودیت‌های سنی آن دانشگاه، موفق به ثبت‌نام نشد. اما وی اخیرا در رشته حقوق بین‌الملل ثبت‌نام کرده است. البته این شاید برای برخی از هم کلاسان وی ناعادلانه باشد؛ چرا که وی در اغلب رویدادهای تاریخی که همکلاسان او باید آنها را مطالعه کنند شخصا حضور داشته است!
دانشجوی ۹۸ ساله ژاپنی ! عکس
وی در حال حاضر بدلیل پشتکار و اشتیاق در به اشتراک گذاشتن تجربیات و دانسته‌هایش بانسل جوان از سوی دانشگاه حسن شهرت فراوانی یافته است. وی همچنین در خلال تدریس، برخی از رویدادهایی را که شخصا در دوران زندگی خود با آن همزمان بوده و از نزدیک آنها را تجربه کرده است را در اختیار دانشجویان می‌گذارد.
از رویداد‌های تاریخی که موراکاوا شخصا آنها را تجربه کرده است می‌توان زلزله هولناک سال۱۹۲۳ در ژاپن، دوره تاریخی پادشاهی تایشو (۱۹۲۶-۱۹۱۲)، دوره شووا ( اشغال ژاپن توسط نیروهای متفقین در سالهای ۱۹۸۹-۱۹۲۶ و پادشاهی هیروهیتو) و البته جنگ جهانی دوم را نام برد.
درست است که وی در آن دوران تاریخی، به واسطه حوادث و رویداد های فوق قادر به تحصیل نبوده است، اما وی اکنون تصمیم گرفته است این شرایط را تغییر دهد.
موراکاوا می‌گوید: حال که این فرصت در اختیارم قرار داده‌ شده است، قصد دارم تمامی داشته هایم را ارائه داده و تا حد توان یاد بگیرم.
به این پست امتیاز دهید
دسته بندی : جالب و خواندنی ، سرگرمی بازدید 388 بار
برچسب ها : ،
دیدگاهتان را بنویسید

css.php