کد خبر : 8768 تاریخ انتشار : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۱ - ۲۳:۴۷

خوراکی های اعتیاد آور

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران  ؛ محققان به تازگی به نتایج جالبی دست یافته اند که در طی آن متوجه شده اند که برخی از خوراکی ها حالت اعتیاد آوری دارند و شما را ترغیب می کنند تا بیشتر از آن اه مصرف کنید. البته برخی از این خوراکی …

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران  ؛ محققان به تازگی به نتایج جالبی دست یافته اند که در طی آن متوجه شده اند که برخی از خوراکی ها حالت اعتیاد آوری دارند و شما را ترغیب می کنند تا بیشتر از آن اه مصرف کنید. البته برخی از این خوراکی های اعتیاد آور خیلی هم خوب و مفید نیستند.

خوراکی های اعتیاد آور

نان های سفید

نان یکی از مهمترین قوت های غذایی است که در سراسر دنیا از آن ها استفاده می شود و نبود آن تقریبا ایجاد مشکل می کند.در میان انواع نان البته آن های که رنگ سفیدتری دارند مانند نان لواش و یا تافتون تقریبا اعتیادآور هستند و به نوعی باعث می شوتد تا شما همیشه به سمتشان ترغیب شوید.

شیرینی و دونات ها

شیرینی ها از جمله اعتیادآورترین خوراکی های روی زمین هستند. افرادی که ععلاقه خاصی به شیرینی و البته دونات ها دارند هیچوقت نمی توانند این اعتیادشان را ترک کنند. حتی اگر در این راه موفق باشند باز هم به سراغ شیرینی باز می گردند. کر به طور کلی خاصیتی کششی دارد.

ماکارونی

یکی دیگر از خوراکی های اعتیادآور که البته افراد زیادی نیز به آن معتاد هستند ماکارونی است. کربوهیدرات و البته پروتئینی که در آن وجود دارد باعث می شود تا شما خیلی زود انرژی انجام هر کاری را بدست آورید و به همین علت افراد زیادی به آن علاقه دارند.

چیپس

تنقلات فرآوری شده از جمله بدترین خوراکی ها برای سلامتی هستند و بسیاری از پزشکان مراجعین خود را از خوردن این تنقلات منع می کنند. در یان تنقلات چیپس از همه بیشتر اعتیاد آور است چرا که بسیاری از طعم دهنده های مختلف در آن به کار رفته است و البته تبلیغات گسترده ای نیز روی آن می شود. بسیاری از مردم دنیا هستند که نمی توانند چیپس را برای همیشه ترک کنند.

شکلات

می توان به نوعی اعتیادآورترین خوراکی را شکلات دانست چرا که افراد زیادی در دنیا هستند که نمی توانند دست از خوردن شکلات بر دارند و همیشه به خوردن آن مشغول هستند. این افراد گاها چاق و یا دارای اضافه وزن هستند. شکلات دارای طع خاص خودش است و فواید بسیاری نیز دارد ولی استفاده زیاد از آن می تواند اعتیادآور و مشکل ساز باشد.

به این پست امتیاز دهید
دسته بندی : آشپزی ، سبک زندگی بازدید 460 بار
دیدگاهتان را بنویسید

css.php