کد خبر : 94290 تاریخ انتشار : شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۳ - ۸:۵۱

خطر پیامک دادن در تاریکی

یک مرد چینی که چندین ساعت در تاریکی شب برای نامزدش پیامک می فرستاد، خطر کور شدن را از سر گذراند. به گزارش میهن فال به نقل از سایت های «مدیکال دیلی» و «دیلی میل»، ظاهرا این مرد 26 ساله در تمام طول روز و چند ساعت در شب، در …

یک مرد چینی که چندین ساعت در تاریکی شب برای نامزدش پیامک می فرستاد، خطر کور شدن را از سر گذراند.

خطر پیامک دادن در تاریکی

به گزارش میهن فال به نقل از سایت های «مدیکال دیلی» و «دیلی میل»، ظاهرا این مرد 26 ساله در تمام طول روز و چند ساعت در شب، در حالی که در تاریکی در رختخواب بوده، برای نامزدش پیامک می فرستاده که ناگهان نور شدیدی می بیند که علامت جدا شدن شبکیه از پشت چشم است.

شبکیه بخش حساس به نور چشم است و از طریق اعصاب، به مغز پیام می فرستد. پزشکان پس از تشخیص مشکل او –که می تواند منجر به کوری هم شود- این جوان چینی را فورا عمل کردند تا مشکلش برطرف شود. معمولا این عارضه بین سنین 50 تا 70 سالگی پیش می آید اما دانشمندان می گویند، تعداد جوانانی که به آن مبتلا می شوند، در حال افزایش است و احتمالا دلیلش هم تلفن های همراه است.

آندرا تائو، چشم پزشکی که در نیویورک کار می کند، به «ان بی سی نیوز» توضیح داد:«چشم ما برای دیدن تصاویر 3 بعدی درست شده؛ برای همین وقتی از نزدیک روی یک صفحه دو بعدی، زیادی تمرکز می کنیم تا یک تصویر 3 بعدی تویش پیدا کنیم، به آن فشار می آید.»

به این پست امتیاز دهید
دسته بندی : مجله خبری بازدید 211 بار
دیدگاهتان را بنویسید
css.php