کد خبر : 26966 تاریخ انتشار : دوشنبه 10 تیر 1392 - 19:08

خطرات ناشی از پوشیدن دمپایی لا انگشتی

1. دمپایی لا انگشتی از سلامت پا محافظت نمیکند میهن فال: برخلاف بقیه کفشها که از پای شما محافظت می کنند باید گفت این گزینه در مورد این کفش صدق نمی کند هیچگونه محافظتی در این نوع کفش برای پا در نظر گرفته نشده است و دلیل آن تخت بودن …

خطرات ناشی از پوشیدن دمپایی لا انگشتی

1. دمپایی لا انگشتی از سلامت پا محافظت نمیکند

میهن فال: برخلاف بقیه کفشها که از پای شما محافظت می کنند باید گفت این گزینه در مورد این کفش صدق نمی کند هیچگونه محافظتی در این نوع کفش برای پا در نظر گرفته نشده است و دلیل آن تخت بودن کف این کفشهاست جنس اکثر دمپایی لا انگشتی ها لاستیکی است و همین باعث می شود که آنها خیلی راحت نباشند این مساله می تواند به قوس کف پا یا پاشنه پا صدمه بزند.

2. دمپایی لا انگشتی رو باز است:

اگر عادت دارید زیاد از دمپایی لا انگشتی استفاده کنید این بدین معناست که پای شما در برابر هوا و دیگر عوامل اکثرا بدون حفاظ است در تحقیقات جدید، ثابت شده است با پوشیدن دمپایی لا انگشتی پا در معرض 15 هزار نوع باکتری قرار می گیرد البته این اصلا خبر خوبی نیست که دوست داشته باشید بدانید اگر عاشق دمپایی های لا انگشتی هستید و اکثرا اینجور کفش ها را به پا می کنید لازم است یک بار دیگر خوب فکر کنید.

3. ممکن است پوشیدن شان باعث زخمی شدن پایتان شود:

دمپایی لا انگشتی محکم نیست و برای حفاظت از پای شما هیچ گارانتی وجود ندارد اگر با عجله در حال راه رفتن باشید ممکن است دمپایی لا انگشتی تان زیر پایتان سر بخورد و پایتان به زمین برخورد کند و زخمی شود حتی هنگام رانندگی هم ممکن است دمپایی از زیر پای شما سر بخورد.

4. پوشیدن دمپایی لا انگشتی موجب به وجود آمدن آثار نامطلوب روی قوزک و مفصل ران میشود:

از آنجا که دور این دمپایی هیچ حفاظی وجود ندارد حرکت پاها غیر طبیعی خواهد بود در هنگام چرخش پا قوزک و مفصل ران درد خواهد گرفت. اگر عادت دارید مدام دمپایی لا انگشتی بپوشید حتما کمردردهای بعد از پوشیدنشان را تجربه کرده اید عقل سالم می گوید پوشیدن مداوم دمپایی لا انگشتی ایده خوبی نیست.

5. دمپایی لا انگشتی روی پا فشار می آورد:

از آنجایی که کف این کفشها سفت است، آنها روی پاشنه و اطراف آن فشار وارد می کنند اگر عادت به استفاده مدام از این جور کفش ها دارید حتما تجربه درد یا فشار در ساق پایتان را بعد از پوشیدنشان داشته اید.

6. دمپایی لا انگشتی در پا راحت نیست:

دمپایی لا انگشتی محکم نیست و کف آن هیچ محافظی برای پا ندارد به همین دلیل آنها در پا راحت نیستند اگر به صورت مداوم از آنها استفاده کنید به مرور زمان در کف پایتان درد احساس خواهید کرد آنها اصلا به اندازه ای که قرار بوده راحت باشند، راحت نیستند.
شاید به نظر برسد پا در آنها خنک خواهد بود اما اصلا راحت نیستند عاقلانه آنست که کفشی راحت برای پوشیدن انتخاب کنیم وقتی صحبت از سلامتی پا به میا می آید دمپایی لا انگشتی سودش به ضررش نمی ارزد.

 

دسته بندی : اخبار پزشکی ، مجله خبری بازدید 213 بار
دیدگاهتان را بنویسید
css.php