کد خبر : 55962 تاریخ انتشار : یکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۲ - ۱۰:۱۳

جراحی زیبایی بینی در این افراد ممنوع!

جراحی زیبایی بینی در بعضی از افراد باعث می‌شود فرد زیبایی نسبی خود را از دست بدهد. دکتر محسن نراقی، رئیس انجمن جراحان بینی و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران در خصوص چگونگی جراحی بینی گفت: جراحی زیبایی بینی در افرادی بهتر است، انجام نشود که این افراد …

جراحی زیبایی بینی در بعضی از افراد باعث می‌شود فرد زیبایی نسبی خود را از دست بدهد.

جراحی زیبایی بینی در این افراد ممنوع!

دکتر محسن نراقی، رئیس انجمن جراحان بینی و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران در خصوص چگونگی جراحی بینی گفت: جراحی زیبایی بینی در افرادی بهتر است، انجام نشود که این افراد به شش گروه تقسیم می‌شوند.

۱- در افرادی که فرد تصور می‌کند بینی‌شان دچار مشکل است، ولی با بررسی زیبایی شناسانه، ملاحظه می‌کنیم که بینی فعلی در تناسب قابل قبولی باد یگر اجزا صورت قرار دارد.
چنین افرادی در صورت جراحی، به احتمال زیاد زیبایی نسبی خویش را از دست خواهند داد.

۲- در گروهی از متقاضیان هم ایرادهایی جزیی دارد که با اشاره اطرافیان به این موضوع آن‌ها را به سمت جراحی می‌کشاند، در عده‌ای نیز به سبب ساختار خاص بینی به محض جراحی احتمال بروز مشکلات تنفسی افزایش می‌یابد.
در گروه دیگر افراد تقاضای تغییرات نادرست به لحاظ سلامت بینی دارند.
برخی متقاضیان دیگر دچار نقصان در زیبایی هستند، ولی معاینه جراح آشکار می‌شود که علت عمده این نقصان اجزایی غیر از بینی است.

وی افزود: عوارض تنفسی می‌توانند از مشکلات مختلفی منشأ بگیرد.

۱- چسبندگی‌های داخل بینی

۲- باقی ماندن انحراف داخل بینی

۳- بزرگی شاخک‌های بینی

دکتر نراقی، با اشاره به عوارض‌های زیبایی ناشی از عمل جراحی بینی عنوان کرد: عوارض زیبایی جراحی پلاستیک متنوع بوده و مهمترین آن‌ها در موارد زیر است.

۱- بینی زینی شکل

۲- صدمات مجرای اشکی و کاسه چشم

۳- آسیب پوست بینی

۴- فرورفتگی‌های پره‌های بینی

۵- برداشته شدن پوست پره‌های بینی

۶- از دست دادن پوست نوک بینی

۷- گشاد شدن مویرگ‌های روی پوست بینی

این عوارض خطرات زیادی را به دنبال دارد، این موضوع اهمیت توجه به مسائل داخلی بینی در حین جراحی بینی را می‌رساند که موجب افت قابل ملاحظه در کیفیت زندگی افراد می‌شود.

وی، درباره آمپول‌های کورتون بعد از عمل بیان کرد: بینی بعد از جراحی ممکن است تا مدت‌ها ورم داشته باشد و بهترین کار این است که فرصت دهیم، تورم بتدریج فروکش کند و در طی این مدت باید از مجاورت در آفتاب پرهیز کرد.

به این پست امتیاز دهید
دسته بندی : پزشکی و سلامت بازدید 427 بار
دیدگاهتان را بنویسید

css.php