کد خبر : 24286 تاریخ انتشار : شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۲ - ۴:۳۴

جالب ترین جرایم فیس بوکی

زنی که به دلیل کنجکاوی در کار یک کاربر دیگر فیس بوک دستگیر شد: قانون شکنی همیشه دردسر ساز است، حتی درفیس بوک. شانون جکسون زنی که برای یکی از کاربران فیس بوک مزاحمت ایجاد کرده، دستگیر شد، چرا که قانون دنیای مجازی را نقض کرده بود. فضولی بیجای خانم …

جالب ترین جرایم فیس بوکی

زنی که به دلیل کنجکاوی در کار یک کاربر دیگر فیس بوک دستگیر شد: قانون شکنی همیشه دردسر ساز است، حتی درفیس بوک. شانون جکسون زنی که برای یکی از کاربران فیس بوک مزاحمت ایجاد کرده، دستگیر شد، چرا که قانون دنیای مجازی را نقض کرده بود. فضولی بیجای خانم جکسون حداکثر 11 ماه و 29 روز زندان برایش دارد و تا سقف 2500 دلار هم جریمه نقدی روی دستش می‌گذارد.

هستند افرادی که ترجیح می‌دهند به جای استفاده صحیح از قابلیت‌های دنیای مجازی، خودشان را به دردسر بیندازند. با عجیب‌ترین جرایمی که فقط در جایی مثل فیس بوک می‌تواند رخ دهد آشنا شوید:

1. زنی که به دلیل کنجکاوی در کار یک کاربر دیگر فیس بوک دستگیر شد: قانون شکنی همیشه دردسر ساز است، حتی درفیس بوک. شانون جکسون زنی که برای یکی از کاربران فیس بوک مزاحمت ایجاد کرده، دستگیر شد، چرا که قانون دنیای مجازی را نقض کرده بود. فضولی بیجای خانم جکسون حداکثر 11 ماه و 29 روز زندان برایش دارد و تا سقف 2500 دلار هم جریمه نقدی روی دستش می‌گذارد.

2. مردی که به جرم جازدن خود در فیس بوک به جای شاهزاده مراکشی دستگیر شد: فواد مورتادا، 26 ساله صفحه‌ای در فیس بوک به نام برادر سلطان محمد ششم، پادشاه مراکش ساخت و با این جرم دستگیر شد.

با اطمینان می‌توان گفت که کارهای این جوان 26 ساله در صفحه خود به نام برادر پادشاه مراکش صرفا تفننی نبوده و اهداف خاصی را دنبال می‌کرده است.

3. پلیسی که به جرم پست عکس‌های صحنه یک جرم به چهار سال زندان محکوم شد: مارک موزارلا، که تصاویر ضرب و شتم و خفه کردن زنی به نام کارولین وایم را در صفحه فیس بوکش منتشر کرده بود پس از اقرار صریح به رفتار آشوبگرانه خود به چهار سال زندان محکوم و گواهی مهارت‌های کمک‌های اولیه این پلیس بازنشسته 48 ساله نیز باطل شد.

4. زنی که به جرم سر بریدن یک موش و پست تصاویر آن در فیس بوک محکوم شد: نومی اندرسون، 23 ساله به جرم آزار و اذیت حیوانات در جولای 2011 به زندان محکوم شد. او با استفاده از چاقو سر یک موش را برید و همزمان از این کار خود فیلمبرداری هم کرد و سپس فیلم را روی صفحه فیس بوکش قرار داد.

5. دو دختر نوجوان که به آزار اینترنتی همکلاسی خود، پس از هک صفحه فیس بوک او متهم شدند: این دو دختر 11 و 12 ساله پس از قرار دادن تصاویر غیراخلاقی روی صفحه فیس بوک همکلاسی خود تحت بازجویی هستند.آنها با استفاده از اطلاعات رمز عبور قربانی وارد صفحه فیس‌بوکش شدند و پیام‌هایی با محتوای غیراخلاقی روی آن قرار می‌دادند.

6. زوجی که به خاطر خوردن نوعی سوسمار نادر در فیس بوک دستگیر شدند: آنها زمانی گرفتار شدند که مقامات مسئول فیلم جشن آنها را در فیس بوک دیدند. این زوج خبرساز آمریکایی در این میهمانی از میهمانان خود با نوعی سوسمار نادر پذیرایی کرده بودند. این زوج جوان که 23 و 24 سال سن دارند،به جرم نقض حریم حیوانات هر یک به 500 دلار جریمه نقدی محکوم شدند.

7. نوجوانی که به تلاش خود برای استخدام یک قاتل حرفه‌ای اعتراف کرد: 11 تا 22 سال زندان در انتظار نوجوانی است که اعتراف کرده از فیس بوک برای استخدام یک قاتل حرفه‌ای استفاده کرده است. وی انگیزه خود از این کار را کشتن زنی اعلام کرده که او را متهم به تجاوز کرده است.

8. نوجوانی که پس از پست مطلبی درباره دستشویی، لو رفت: پسر نوجوان 16 ساله به بستن چاه دستشویی یک کتابخانه محکوم شد. وی که با دستمال‌های دستشویی راه چاه آن را مسدود کرده بود، باعث شد تا کتابخانه را سیل فراگیرد و این مرکز به مدت پنج ماه به خاطر این مشکل و خرابی‌های ناشی از آن تعطیل شود.اما نکته جالب اینجاست که این پسر نوجوان تا زمانی که از این شاهکار خود در فیس بوک حرفی به میان نیاورده بود، کسی از آن خبری نداشت!

 

به این پست امتیاز دهید
دسته بندی : جالب و خواندنی ، سرگرمی بازدید 336 بار
دیدگاهتان را بنویسید
شهناز در تاریخ 26 خرداد 1392 گفته : پاسخ دهید

خوب بود

مسعود در تاریخ 25 خرداد 1392 گفته : پاسخ دهید

عالی بوووووووووووووووووووووووود

css.php