کد خبر : 2099 تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۸۹ - ۳:۲۸

جادوی زنجبیل

زنجبیل معمولا در پخت و پز و همچنین برای اهداف دارویی استفاده می شود.نام لاتین آن Zingiber Officinale می باشد و معروف به GINGER می باشد و برای درمان اغلب بیماری استفاده می شود. در فرهنگ های آسیایی به عنوان راهی برای درمان حالت تهوع یا stomachaches استفاده می شود …

زنجبیل معمولا در پخت و پز و همچنین برای اهداف دارویی استفاده می شود.نام لاتین آن Zingiber Officinale می باشد و معروف به GINGER می باشد و برای درمان اغلب بیماری استفاده می شود. در فرهنگ های آسیایی به عنوان راهی برای درمان حالت تهوع یا stomachaches استفاده می شود .

جادوی زنجبیل

بعلاوه زنجبیل به عنوان تمیزکننده کام نیز استفاده می شود. در بسیاری از مکمل های غذایی در آمریکا برای ضد تهوع و استفراغ از زنجبیل استفاده می شود.

جادوی زنجبیل


زنجبیل همچنین برای درمان استئوآرتریت و آرتریت روماتوئید و همچنین دردهای عضلانی و مفاصل دیگر استفاده می شود.

زنجبیل را در اشکال مختلف می توان یافت : قرص ، کپسول ، مایع ، عصاره ، چای ، ریشه های خشک شده ، یا ریشه .

مطالعات انجام شده در سال ۲۰۰۶ در مرکز سرطان دانشگاه میشیگان ، نشان می دهد که پودر زنجبیل ، در حالی که ممکن است برخی از عوارض جانبی در دوزهای کوچک را داشته باشد ( مثل سوزش معده) ولی ممکن است که در درمان و پیشگیری از سرطان تخمدان موثر باشد.

دو نوع مرگ سلولی برای سلولهای سرطانی اتفاق افتاده است : آپوپتوز ، که در آن سلول های خودکشی می کنند و autophagy ، که در آن سلول به یکدیگر حمله می کنند .

دکتر ربکا جی لیو ، استاد دانشکده پزشکی دانشگاه میشیگان می گوید: نتایج حاصله از مطالعه زنجبیل آنها باعث گردید تا به جهش بزرگی دردست یافتن به روشی برای درمان سرطان تخمدان نایل شویم.

قدم بعدی در تکمیل این پروژه ، آزمایش این یافته ها بر روی حیوانات در آزمایشگاه است قبل از هر گونه تست روی بدن انسان.

به این پست امتیاز دهید
دسته بندی : مجله خبری بازدید 161 بار
دیدگاهتان را بنویسید

css.php