کد خبر : 5537 تاریخ انتشار : جمعه ۱۰ آذر ۱۳۹۱ - ۲۰:۵۲

تولید کفش ضد آب که همیشه نو باقی می‎ماند

به لطف یک پوشش آب‌گریز جدید، کفش‌های کتانی شما برای مدت بیشتری در مقابل مایعات مختلف مقاومت خواهند کرد. در نتیجه هم‌زمان با اینکه کفش‌های شما مدت بیشتری نو به نظر خواهند رسید، پاهای شما نیز خشک باقی می‌ماند.   محمود حاج‌زمان: اگر شما کتانی سفید خود را بیرون از …

به لطف یک پوشش آب‌گریز جدید، کفش‌های کتانی شما برای مدت بیشتری در مقابل مایعات مختلف مقاومت خواهند کرد. در نتیجه هم‌زمان با اینکه کفش‌های شما مدت بیشتری نو به نظر خواهند رسید، پاهای شما نیز خشک باقی می‌ماند.

 

تولید کفش ضد آب که همیشه نو باقی می‎ماند

محمود حاج‌زمان: اگر شما کتانی سفید خود را بیرون از سالن ورزش بپوشید، شانس اینکه آنها برای مدت طولانی تمیز بمانند بسیار اندک است. اما به لطف یک پوشش فوق آب‌گریز که ادعا می‌شود به طور کامل آب و مایعات روغنی سنگین را پس می‌زند، کفش‌ های شما برای مدت بیشتری نو به نظر خواهند رسید و هم‌زمان نیز پاهای شما را خشک نگاه می‌دارند.

به گزارش نیوساینتیست، این پوشش به نام NeverWet که توسط شرکت Ross Nanotechnology در لنکستر آمریکا اختراع شده است، امکان می‌دهد تا مایعات بدون تماس با سطح زیرین خود از روی آن سر بخورند. اندی جونز، رئیس شرکت، از فاش کردن هر گونه راز تجاری این ماده امتناع کرده است؛ اما می‌گوید که گرد سیلیکونی این اسپری از نانوذراتی ساخته شده است که هنگام پاشش به صورت خودکار روی هم سوار می‌شوند.

به این پست امتیاز دهید
دسته بندی : جالب و خواندنی ، سرگرمی بازدید 282 بار
دیدگاهتان را بنویسید

css.php