کد خبر : 56140 تاریخ انتشار : یکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۲ - ۲۳:۵۸

به دار آویختن فیل به جرم قتل! +عکس

فیل آسیایی به نام “مری” به جرم قتل “رد الدریج”، توسط مردم محکوم به اعدام شد! “مری” یک فیل آسیایی پنج تنی بود که در سیرک Sparks World Famous Shows نمایش اجرا می کرد. داستان به دار آویخته شدن مری با استخدام شخصی به نام “رد الدریج” آغاز شد. الدریج …

فیل آسیایی به نام “مری” به جرم قتل “رد الدریج”، توسط مردم محکوم به اعدام شد!

“مری” یک فیل آسیایی پنج تنی بود که در سیرک Sparks World Famous Shows نمایش اجرا می کرد.

داستان به دار آویخته شدن مری با استخدام شخصی به نام “رد الدریج” آغاز شد. الدریج سابقه ی کار با هیچ حیوانی را نداشت و شغل قبلی اش سرایداری بود ولی به دلایلی به عنوان دستیار مربی مری در سیرک استخدام شد.

دوازدهم سپتامبر سال ۱۹۱۶، الدریج تصمیم گرفت مری را به برکه ببرد تا مری در آن جا آب بخورد و خودش را بشورد. سر راه، مری ایستاد و خم شد تا تکه هندوانه ای که روی زمین افتاده بود را بخورد. الدریج که حوصله نداشت با عصایش به پشت گوش مری ضربه زد تا حرکت کند. مری عصبانی شد و الدریج را گرفت و به سمت آب خوری پرت کرد. مری بی خیال الدریج نشد. این فیل پنج تنی به طرف الدریج رفت و سر او را با پایش له کرد!

مردمی که در سیرک حضور داشتند، از این کار مری بسیار عصبانی شدند و دست جمعی فریاد می زدند: “فیل را بکشید!”. آن هایی که اسلحه دستشان بود، خودشان دست به کار شدند و شروع به شلیک کردن به مری کردند.

به دار آویختن فیل به جرم قتل! +عکس

اما گلوله های آن ها تاثیری روی فیل پنج تنی نداشتند.خبر کشته شدن رد الدریج توسط فیل سیرک بین مردم شهر های اطراف پخش شد. همه خواهان کشتن مری بودند. مردم تا وقتی که مری زنده بود اجازه نمی دادند سیرک در شهرشان برنامه اجرا کند.

صاحب سیرک، چارلی اسپارکز علاقه ی خاصی به حیواناتش، مخصوصا مری داشت و اصلا دلش نمی خواست مری را بکشد. اما بالاخره برای نجات سیرکش مجبور شد درخواست مردم را قبول کند.

مشکل این جا بود که راه های زیادی برای کشتن یک فیل پنج تنی وجود نداشت. هر تلاش ناموفقی می توانست منجر به رم کردن دوباره مری و کشته شدن افراد بیشتری بشود.

در آن منطقه اسلحه ای وجود نداشت که بتواند مری را بکشد. خیلی ها پیشنهاد دادند که مثل توماس ادیسون، فیل را با برق بکشند ولی در آن ناحیه نه جریان برقی به آن قدرت وجود داشت و نه مکان مناسبی.بالاخره مردم تصمیم گرفتند با یک جرثقیل صنعتی که برای جابجا کردن واگن ها ساخته شده بود، مری را دار بزنند.

سیزدهم سپتامبر در شهر اروینِ تنسی جمعیتی ۲۵۰۰ نفری جمع شدند تا دار زدن مری را تماشا کنند.

زنجیری به گردن مری انداختند و با جرثقیل او را بالا کشیدند. اما زنجیر به اندازه ی کافی محکم نبود. زنجیر پاره شد و مری به زمین افتاد و لگنش شکست. دومین تلاش برای اعدام کردن مری موفقیت آمیز بود. مری را نیم ساعت بالای جرثقیل نگه داشتند تا مطمئن شوند مرده است. بعد از نیم ساعت جسدش را پایین کشیدند و همان جا دفنش کردند.

مری تنها فیلی است که در طول تاریخ به جرم قتل به دار آویخته شده است.

به این پست امتیاز دهید
دسته بندی : جالب و خواندنی ، سرگرمی بازدید 634 بار
دیدگاهتان را بنویسید

مهر ناز در تاریخ 22 آذر 1392 گفته : پاسخ دهید

وای خدا چقدر وحشی بودن!!!!!

مریم در تاریخ 18 آذر 1392 گفته : پاسخ دهید

خوب حیوون بود چطور حالیش بود که بره سرشو له کنه تا از شرش خلاص شه ؟به نظر من تو حیووناتم دیوانگی یافت میشه.اگه دار نمیزدن ممکن بود به کسای بیشتری اسیب بزنه

sema در تاریخ 18 آذر 1392 گفته : پاسخ دهید

حیوونی بی چاره

نیلو در تاریخ 18 آذر 1392 گفته : پاسخ دهید

با معرفت تر از حیوونا خودشونن………!

بیرو در تاریخ 18 آذر 1392 گفته : پاسخ دهید

سلام نغمه جووووون خوبی آبجی من بانظرت موافقم کاملا درسته..“رد الدریج”، باعصا زده پشت گوش مری این که آدمه

نغمه دولت شاهي در تاریخ 18 آذر 1392 گفته : پاسخ دهید

مثل اینکه حیون بوده چیزی که نمیفهمه واقعا روانی هستن!!

css.php