کد خبر : 4982 تاریخ انتشار : شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۱ - ۲۲:۳۹

بهترین صبحانه های زمستانی

دکتر سید علی کشاورز، متخصص تغذیه و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران در گفتگو با ایسنا، اظهار کرد: همه افراد به ویژه کودکان باید صبحانه را به طور کامل بخورند؛ زیرا تمام فعالیت‌های فکری و جسمی افراد از ابتدای صبح آغاز می‌شود. به عبارت دیگر خوردن صبحانه نقش …

دکتر سید علی کشاورز، متخصص تغذیه و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران در گفتگو با ایسنا، اظهار کرد: همه افراد به ویژه کودکان باید صبحانه را به طور کامل بخورند؛ زیرا تمام فعالیت‌های فکری و جسمی افراد از ابتدای صبح آغاز می‌شود. به عبارت دیگر خوردن صبحانه نقش موثری در انجام فعالیت‌های روزانه دارد.

بهترین صبحانه های زمستانی

وی افزود: یک‌چهارم از انرژی و پروتئین روزانه ما از طریق وعده صبحانه تامین می‌شود. بنابراین باید به این وعده غذایی توجه بیشتری شود؛ بهترین نوع صبحانه در فصل بهار و تابستان نان، پنیر و مغز گردو همراه با یک لیوان شیر یا تخم مرغ با کره برای کودکان لاغراندام است. در فصل پاییز و زمستان عدسی و لوبیای پخته بهترین نوع صبحانه برای کودکان است.

این متخصص تغذیه به والدین توصیه کرد: حتما والدین صبحانه را به طور کامل بخورند، زیرا آنها برای فرزندانشان الگو هستند، به خواب کودکان توجه کنند، بهترین زمان خواب ساعت ۸ شب برای کودکان است؛ زیرا بی‌خوابی سبب می‌شود کودکان از خوردن صبحانه خودداری کنند. این رفتار اشتباهی است که پدر و مادرها ایجاد می‌کنند.

دکتر کشاورز درباره نوع میان وعده‌های مناسب برای دانش‌آموزان گفت: بهتر است در میان وعده کودکان میوه‌هایی مانند سیب، پرتقال یا نارنگی و نان و پنیر، بیسکویت، کیک با شیر گنجانده شود. چون مصرف لبنیات در جامعه بسیار پایین است و به علاوه در رشد قدی کودکان تأثیر بسزایی دارد.

وی درخصوص کودکانی که تا دیروقت در مدارس می‌مانند، گفت: در این‌گونه موارد دانش‌آموزان باید به طور کامل ناهار را صرف کنند. مهم‌ترین منابع غذایی در این وعده می‌تواند شامل گوشت، مرغ، ماهی و تخم مرغ باشد که حاوی پروتئین هستند.

به این پست امتیاز دهید
دسته بندی : پزشکی و سلامت ، سبک زندگی بازدید 300 بار
دیدگاهتان را بنویسید

css.php