کد خبر : 5984 تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۱ - ۱۲:۱۱

بهترین ساعت خرید کفش در روز

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران ؛ دکتر محمدتقی حلی ساز متخصص طب فیزیکی اظهار داشت: به دلیل این که در پایان روز پا به بزرگ‌ترین اندازه خود می‌رسد برای همین برای خرید یک کفش مناسب، ساعات اولیه صبح را انتخاب نکنید. وی با بیان اینکه کفش مناسب کفشی است …

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران ؛ دکتر محمدتقی حلی ساز متخصص طب فیزیکی اظهار داشت: به دلیل این که در پایان روز پا به بزرگ‌ترین اندازه خود می‌رسد برای همین برای خرید یک کفش مناسب، ساعات اولیه صبح را انتخاب نکنید.

وی با بیان اینکه کفش مناسب کفشی است که هنگام پوشیدن طولانی‌‌مدت، پا را تحت فشار قرار ندهد، افزود: در خرید کفش مناسب نباید فقط به رنگ و استیل و شکل آن توجه کرد، بلکه کفش باید ویژگی‌هایی داشته باشد تا بتوانیم آن را کفش استاندارد بنامیم.

بهترین ساعت خرید کفش در روز

این متخصص طب فیزیکی اضافه کرد: اصولا کفشی مناسب است که بزرگ‌ترین انگشت (شست) با جلوی کفش حداقل نیم‌سانت فاصله داشته باشد و انگشت‌های پا بتوانند براحتی از هم باز شوند.

وی تصریح کرد: اگر انگشتان امکان از هم باز شدن نداشته باشند، آن کفش مناسب نیست. همچنین برای کارهای متفاوت، کفش‌های متفاوتی نیز لازم است، بنابراین شست و بلندترین انگشت پا اگر با جلوی کفش در تماس باشد، کفش مناسب نخواهد بود.

حلی ساز ابراز داشت: کفش باید پاشنه و رویه مناسب داشته باشد و بهتر است از جنس چرم باشد و تبادل هوا صورت گیرد. از سویی بهتر است حداکثر پاشنه سه سانتی متر انتخاب شود.

این متخصص طب فیزیکی خاطرنشان کرد: کفش پاشنه‌ بلند به زانو و کمر فشار وارد می‌کند و باید پاشنه و لژ کفش مناسب باشد تا فشارهای بیرونی را به پا منتقل نکند.

به این پست امتیاز دهید
دسته بندی : پزشکی و سلامت ، جالب و خواندنی ، سبک زندگی ، سرگرمی بازدید 401 بار
دیدگاهتان را بنویسید

css.php