کد خبر : 47545 تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۲ - ۱۲:۰۴

بهترین روش طبخ ماهی کدام است؟

دکتر ابراهیم خادم، متخصص طب سنتی و عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: طبیعت گوشت ماهی سرد و تر است. البته ماهیان دریا و آب شور به نسبت ماهیان آب شیرین از جمله قزل آلا، سردی و رطوبت کمتری دارند. طبیعت گوشت ماهی نمک سود از هر نوع …

دکتر ابراهیم خادم، متخصص طب سنتی و عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: طبیعت گوشت ماهی سرد و تر است. البته ماهیان دریا و آب شور به نسبت ماهیان آب شیرین از جمله قزل آلا، سردی و رطوبت کمتری دارند. طبیعت گوشت ماهی نمک سود از هر نوع که باشد، گرم و خشک است.

بهترین روش طبخ ماهی کدام است؟

وی اظهار داشت: بهترین روش مصرف ماهی، کباب کردن آن است که سبک تر و هضم آن برای معده سهل تر از نوع سرخ کرده آن در روغن است. ضمن اینکه خوردن ماهی سرخ شده در روغن باعث ایجاد تشنگی شده و دیر از معده خارج می شود.

وی در ادامه گفت: در آموزه های حکمای طب سنتی ایران آشامیدن آب زیاد بلافاصله بعد از خوردن ماهی و نیز مصرف ماهی همراه باشد یا تخم مرغ مکرراً نهی شده و این موارد را ایجاد کننده بیماریهای مزمن دانسته اند.

وی خاطرنشان کرد: افرادی که دارای مزاج سرد و تر می باشند بهتر است گوشت ماهی را همراه با چاشنی های گرم از جمله زنجبیل پرورده، گلپر، آویشن و … مصرف نمایند.

وی تأکید کرد: افرادی که با خوردن ماهی دچار حالت تهوع می شوند، مصرف آب به یا آب زیره بسیار مفید است.

این متخصص طب سنتی گفت: بسیاری از افراد به اشتباه طبیعت میگو را نیز مانند ماهی، سرد می دانند و حال آنکه طبیعت میگو، گرم و تر می باشد.

وی در پایان گفت: میگو دیر هضم بوده و سکنجبین، شربت انار و سرکه به عنوان مصلحات آن درنظر گرفته می شود.

به این پست امتیاز دهید
دسته بندی : آشپزی و خانه داری بازدید 513 بار
دیدگاهتان را بنویسید

css.php