کد خبر : 269521 تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۰

بزرگترین مار جهان در سد کرج

کشف یک مار غول پیکر که به ” مگامارمالاد” مشهور است، در حالت نیمه جان در نزدیکی سد کرج کشف شد. مگامارمالاد، این مار آریایی  (Persian Skate) تنها بازمانده نوع خود و به گفته محققان 103 ساله است، که حدود 43 متر طول و 6 متر پهنا دارد! مگامارمالاد بعد …

کشف یک مار غول پیکر که به ” مگامارمالاد” مشهور است، در حالت نیمه جان در نزدیکی سد کرج کشف شد. مگامارمالاد، این مار آریایی  (Persian Skate) تنها بازمانده نوع خود و به گفته محققان 103 ساله است، که حدود 43 متر طول و 6 متر پهنا دارد! مگامارمالاد بعد از تنفس مصنوعی به زندگی بازگشته و خوشبختانه در وضیعت خوبی به سر می بردد. پس از احیا این مار بزرگ را به باغ وحش ارم منتقل کردند تا در معرض نمایش قرار گیرد.

مدتی  قبل عده‌ای با استفاده از شگردهای رایانه‌ای، ایمیلی به مشترکان ایرانی فرستادند، که محتوای آن کشف بزرگترین مار دنیا در سد کرج، همراه با تعدادی تصاویر از این مار عظیم‌الجثه بود. شایعه پردازان گفته بودند این مار غول آسا توسط تریلر ارتش در حال جابه‌جایی است. شایعه پردازان تمام تلاش خود را کرده بودند تا کشف چنین ماری در این سد را واقعی نشان دهند.

 

بزرگترین مار جهان در سد کرج

 

عناوینی مانند زشت‌ترین حیوان دنیا، بدترین زندان‌های جهان، زشت‌ترین زن دنیا، زیباترین مرد جهان، بزرگترین مار دنیا و… بسیار زیاد است. شما می‌توانید با سفر به اقصی نقاط جهان این حقایق عجیب و غریب را از نزدیک ببینید. افراد بسیاری برای کشف و مشاهده، حیوانات عجیب و غریب و یا قبیله هایی با آداب و رسوم باور نکردنی به نقاط ناشناخته جهان سفر می‌کنند. همراه ما باشید تا در مورد یکی از این شگفتی‌های ترسناک بیشتر توضیح بدهیم.

بزرگترین مار ایران

ولی واقعیت چیست؟

کسانی که این شایعه را ساخته و منتشر کرده بودند، بسیار سعی کردند که تصاویر را طبیعی جلوه دهند. زیرا اگر تصاویر واقعی لو میرفت همه به کذب بودن این خبر پی میبردند.

عکس‌های منتشر شده از نیروهای ارتش، خودرو و مار همگی اسباب بازی بوده و برای ساخت یک انیمیشن ساخته شده‌اند. جالب‌تر اینکه، این سازه‌های پلاستیکی متعلق به کشور اندونزی می‌باشد.

بارها و بارها در ایران و کشورهای دیگر شایعاتی بسیار عجیب و غریب ساخته و پرداخته میشد که متاسفانه تعدادی از این شایعات به اعتقادات و خرافات جامعه بازمیگردد. شایعه‌سازان بسیار تلاش کردند تا عکس‌های این مار بزرگ واقعی به نظر برسند، اما به دلیل بی پایه بودن این خبر موفق نشدند با این خبر کذب افکار عمومی را به بازی بگیرند.

بزرگترین مار دنیا

طولانی ترین مار پیتون مشبک با طول 10 متر در سال 1912 پیدا شد. طول این مار عظیم‌الجثه بلندتر از زرافه می‌باشد.

 

بزرگترین مار جهان در سد کرج

 

آناکوندای سبز، بزرگ ترین مار جهان

آناکوندای سبز متعلق به آمریکای جنوبی، عضوی از خانواده بوآ، بزرگترین مار در جهان است.  مار پیتون مشبک پسر عموی بزرگترین مار جهان، توانایی آن را دارد که کمی طول بیشتری داشته باشد ولی به دلیل محکم بودن آناکوندا، او را حدودا دو برابر سنگین تر می کند.

بلندترین مار جهان کدام است؟

مار پیتون مشبک ( Malaopython reticulatus ) لقب طولانی ترین مار در جهان را به نام خود زده است. طول این مار غول پیکر به طور منظم بیشتر از  25/6 متر است.

 

بزرگترین مار جهان در سد کرج

 

طولانی ترین مار سمی

طولانی ترین مار سمی جهان، مار کبرا است. این مار خطرناک در حالت ایستاده و تدافعی برجسته، طول خود را به خوبی نشان می دهد.

شاه کبرا ( Ophiophagus hannah ) به عنوان طولانی ترین مار سمی جهان شناخته می‌شود.

سخن آخر:

اگر به این سبک موضوعات علاقمند هستید و رابطه خوبی با حیوانات دارید. پیشنهاد می‌کنیم برای کشف حقایق همراه با تورهای داخلی و خارجی سفر کنید و به مناطق ناشناخته بروید. در این سفر انواع آداب و رسوم، قبیله‌های عجیب و غریب، حیوانات نادر و غذاهای شگفت‌انگیز را از نزدیک خواهید دید.

 

بزرگترین مار جهان در سد کرج

 

3.9/5 - (53 امتیاز)
دسته بندی : مجله خبری بازدید 22,061 بار
دیدگاهتان را بنویسید

css.php