کد خبر : 73453 تاریخ انتشار : پنجشنبه 1 اسفند 1392 - 13:11

این دود، دودمانمان‌ را به باد می‌دهد!

دود سیگار مرگ بار‌ترین سمی است که علاوه بر اثرات سوئی که از طریق استنشاق‌ وارد می‌کند، به اندام‌هایی که در مجاورت این دود قرار دارند آسیب جدی وارد می‌کند. دکتر محسن نراقی رئیس انجمن تحقیقات رایونولوژی‌ اظهار داشت: دود سیگار علاوه بر ایجاد سرطانی‌های ریه، حنجره‌ و دهان باعث …

دود سیگار مرگ بار‌ترین سمی است که علاوه بر اثرات سوئی که از طریق استنشاق‌ وارد می‌کند، به اندام‌هایی که در مجاورت این دود قرار دارند آسیب جدی وارد می‌کند.

این دود، دودمانمان‌ را به باد می‌دهد!

دکتر محسن نراقی رئیس انجمن تحقیقات رایونولوژی‌ اظهار داشت: دود سیگار علاوه بر ایجاد سرطانی‌های ریه، حنجره‌ و دهان باعث بروز سینوزیت‌ و یا تشدید آن می‌شود و بیشترین عارضه‌ای که ایجاد می‌کند، عفونت‌های گوش میانی در کودکان است.

وی اذعان داشت: افراد سیگاری نه تنها خود را درگیر این بیماری‌ها می‌کنند افرادی را که با آن‌ها زندگی می‌کنند را نیز قربانی می‌کنند.

نداقی افزود: دود سیگار سبب مختل شدن کار رگ‌های دستگاه تنفسی می‌شوند و همین امر سبب می‌شود سیستم دفاعی مخاط تنفسی افراد دچار ضعف شود، افرادی که سیستم دفاعی مخاط تنفسیشان دچار ضعف شود هر نوع “عفونت” چه از راه تنفسی و چه از راه شنوایی وارد بدن می‌شود و همین امر سبب “تورم” و عفونت گوش میانی به خصوص در کودکان می‌شود.

دسته بندی : پزشکی و سلامت بازدید 140 بار
دیدگاهتان را بنویسید
sara در تاریخ 1 اسفند 1392 گفته : پاسخ دهید

متخصص ها گفتن آمار سرطان از این راه خیلی بالا رفته و جالبه که عده ای از اونا کسانی بودن که فقط تفریحی می کشیدن !

css.php