کد خبر : 6207 تاریخ انتشار : جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۱ - ۲۲:۴۴

این بیماری موجب پرخاشگری می شود

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ معصومه افسری همچنین اظهار داشت: بیماری جسمی قادر است تغییرات شیمیایی و هورمونی در بدن ایجاد کند و در فرد مبتلا به بیماری جسمی باعث بروز اختلال روانی شود. وی افزود: کم کاری تیروئید موجب پایین آمدن سطح هورمون تیروئید و …

این بیماری موجب پرخاشگری می شود
به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ معصومه افسری همچنین اظهار داشت: بیماری جسمی قادر است تغییرات شیمیایی و هورمونی در بدن ایجاد کند و در فرد مبتلا به بیماری جسمی باعث بروز اختلال روانی شود.
وی افزود: کم کاری تیروئید موجب پایین آمدن سطح هورمون تیروئید و کاهش سروتونین و در نتیجه، منجر به بروز افسردگی می‌شود.
افسری ادامه داد: بیماری‌های جسمی توانایی جسمانی و عملکرد فرد را دچار اختلال می‌کند و برای بیمار وضعیت نا امید کننده‌ای بوجود می‌آورد که منجر به کاهش اعتماد به نفس و امیدواری وی خواهد شد.
این کارشناس با اشاره به این که بیمار در مدت بیماری جسمی خود نمی‌تواند کارآیی همیشگی خود را داشته باشد و بسیاری از فعالیت‌هایش محدود می‌شود، گفت: این وضعیت، بیمار را دچار اضطراب، خشم و افسردگی کرده و وی را با فشار روحی و بحران روانی مواجه می‌کند.
به گفته افسری، بیمار مبتلا به سرطان به دلیل علائم ناتوان‌کننده بیماری، ممکن است توان سازگاری با شرایط این بیماری و امید به زندگی خود را از دست داده و دچار افسردگی شدید شود.
وی درباره مقابله با این وضعیت تأکید کرد: پذیرش بیماری، پذیرش درمان بیماری و همکاری با پزشک معالج، برقراری ارتباط اجتماعی مؤثر، انجام فعالیت‌های هنری، تقویت ارتباط با خدا، ورزش و شوخ طبعی و نشاط از اقداماتی است که به بیمار، خانواده و اطرافیان وی کمک می‌کند تا بتوانند وضع جسمانی خود را پذیرفته و با آن سازگار شوند.

گردآوری : گروه سلامت سیمرغ
به این پست امتیاز دهید
دسته بندی : پزشکی و سلامت ، سبک زندگی بازدید 237 بار
دیدگاهتان را بنویسید

css.php