کد خبر : 96929 تاریخ انتشار : چهارشنبه ۴ تیر ۱۳۹۳ - ۱۲:۱۶

این آدامس سرطان زاست!

یکی از انواع آدامس‌ها با کاربرد درمانی می‌تواند اثراتی به مراتب خطرناک برای سلامتی داشته باشد. به گزارش میهن فال به نقل از دانا، کارشناسان هشدار می‌دهند استفاده از موادی مانند چسب و یا آدامس نیکوتین که برای رفع اعتیاد به سیگار استفاده می‌شود می‌تواند خود یک عامل خطرناک برای …

یکی از انواع آدامس‌ها با کاربرد درمانی می‌تواند اثراتی به مراتب خطرناک برای سلامتی داشته باشد.

این آدامس سرطان زاست!

به گزارش میهن فال به نقل از دانا، کارشناسان هشدار می‌دهند استفاده از موادی مانند چسب و یا آدامس نیکوتین که برای رفع اعتیاد به سیگار استفاده می‌شود می‌تواند خود یک عامل خطرناک برای ابتلای افراد به انواع سرطان‌ها باشد.

گفتنی است، براساس جدید ترین تحقیقات صورت گرفته توسط موسسه بیو انفورماتیک ویرجینیای کشور ایالات متحده، نیکوتین که خود یکی از 4 هزار ماده‌ی شیمیایی سرطان زا است، می‌تواند خود یک عامل ابتلا به انواع سرطان‌ها باشد.

کارشناسان هشدار می‌دهند مصرف نیکوتین باعث ترشح بیشتر سلول‌های استرس، اکسیداتیو در بدن می‌شود که ترشح این ماده‌ی شیمیایی در بدن باعث فعال سازی عناصر ایجاد کننده‌ی سرطان می‌گردد. کارشناسان اعتقاد دارند مصرف نیکوتین می‌تواند باعث جهت ژنوم‌ها در بدن گردد که سرآغاز ابتلا به سرطان است. تحقیقات بر روی مضرات دیگر نیکوتین ادامه دارد.

به این پست امتیاز دهید
دسته بندی : پزشکی و سلامت ، پیشگیری و بیماری ها بازدید 445 بار
دیدگاهتان را بنویسید

css.php