کد خبر : 16585 تاریخ انتشار : جمعه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۹:۴۹

اگه اضافه وزن دارید،بخوانید!

نتایج مطالعات جدید نشان می دهد: اضافه وزن و نداشتن فعالیت های فیزیکی کافی خطر احتمال سرطان روده بزرگ در افراد را بالا می برد. نتایج مطالعات محققان آمریکایی حاکی از آن است به هر مقدار که افراد وزن بیشتری داشته باشند و فعالیت های فیزیکی کمتری انجام دهند، احتمال …

اگه اضافه وزن دارید،بخوانید!

نتایج مطالعات جدید نشان می دهد: اضافه وزن و نداشتن فعالیت های فیزیکی کافی خطر احتمال سرطان روده بزرگ در افراد را بالا می برد.

نتایج مطالعات محققان آمریکایی حاکی از آن است به هر مقدار که افراد وزن بیشتری داشته باشند و فعالیت های فیزیکی کمتری انجام دهند، احتمال وقوع نوع خاصی از سرطان روده بزرگ را افزایش می دهد.

محققان آمریکایی با طرح پرسشنامه هایی در میان ۱۰۹ هزار و ۴۶ زن و ۴۷ هزار و ۶۸۴ مرد نزدیک به ۲ هزار و ۲۶۳ مورد ابتلا به این نوع سرطان را تشخیص دادند که از این مقدار ۱۴۲۱ زن به این بیماری مبتلا بوده اند.

این محققان در گام بعدی تحقیق خود ارتباط میان میزان فعالیت های فیزیکی و شاخص توده بدنی مورد بررسی قرار دارند و دریافتند هر چه میزان شاخص توده بدنی در افراد بیشتر باشد، این احتمال وجود دارد که به این نوع سرطان مبتلا شوند.

محققان این مطالعه معتقدند افراد شرکت کننده در این بررسی که ورزش های ایروبیک انجام داده اند موجب شده است تا کالری بیشتری بسوزانند و ابتلا به این سرطان در آنان کمتر باشد.

 

به این پست امتیاز دهید
دسته بندی : پزشکی و سلامت ، سبک زندگی بازدید 300 بار
دیدگاهتان را بنویسید

css.php