کد خبر : 17539 تاریخ انتشار : یکشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۵:۵۶

اعلام نتایج ظرفیت آزمون دکتری ۹۲

مشاور عالی سازمان سنجش کشور از اعلام اسامی معرفی‌شدگان چندبرابر ظرفیت آزمون دکتری برای انجام مصاحبه در ساعت ۲۰ فردا (۱۵ اردیبهشت ماه) خبر داد. دکتر حسین توکلی با اشاره به اعلام اسامی واجدین شرایط شرکت در مصاحبه آزمون دکتری ۹۲ از طریق سایت سازمان سنجش… به نشانی www.sanjesh.org، گفت: در …

مشاور عالی سازمان سنجش کشور از اعلام اسامی معرفی‌شدگان چندبرابر ظرفیت آزمون دکتری برای انجام مصاحبه در ساعت ۲۰ فردا (۱۵ اردیبهشت ماه) خبر داد.

اعلام نتایج ظرفیت آزمون دکتری ۹۲

دکتر حسین توکلی با اشاره به اعلام اسامی واجدین شرایط شرکت در مصاحبه آزمون دکتری ۹۲ از طریق سایت سازمان سنجش… به نشانی www.sanjesh.org، گفت: در این دوره از آزمون ۴۵ هزار و ۱۳۳ داوطلب برای انتخاب رشته مجاز شدند که از این تعداد ۳۷ هزار و ۱۹ نفر فرم اینترنتی انتخاب رشته را تکمیل کردند و در نهایت از میان انتخاب رشته‌کنندگان فردا اسامی ۲۰ هزار و ۴۷۹ داوطلب معادل ۵۵٫۳۸ درصد برای انجام مصاحبه اعلام می شود.

به گفته وی، ۳۷ درصد معرفی‌شدگان معادل ۷۵۶۲ نفر برای شرکت در مصاحبه آزمون دکتری زن هستند و ۶۳ درصد به عبارتی ۱۲ هزار و ۹۱۷ نفر مرد می‌باشند.

مشاور عالی سازمان سنجش ادامه داد: بر اساس برنامه پیش‌بینی شده، فهرست اسامی تعداد ۲۰ هزار و ۴۷۹ نفر معرفی‌شدگان چند برابر ظرفیت هر یک از کد رشته‌های تحصیلی حداکثر در پنج کد رشته محل بر اساس اولویت کد رشته محل‌ انتخابی و نمرات علمی آزمون و با در نظر گرفتن سوابق اعلام می‌شود.

وی با اشاره به آغاز زمان مصاحبه معرفی‌شدگان از دهه سوم اردیبهشت ماه، گفت: این دسته از داوطلبان باید با همراه داشتن مدارک لازم و بر اساس برنامه زمانی که آن زمان اعلام می‌شود، به دانشگاه‌های پذیرنده دانشجو مراجعه کنند.

توکلی در پایان از اعلام نتایج نهایی داوطلبان در نیمه دوم شهریور ماه سال جاری خبر داد.

به این پست امتیاز دهید
دسته بندی : اخبار روز بازدید 223 بار
دیدگاهتان را بنویسید

css.php