کد خبر : 5069 تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۱ - ۲۱:۴۱

اعتدال درمصرف میوه ها باید رعایت شود

دکتر زهرا عبداللهی در گفت وگو با پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت ، با بیان این که رعایت مقدار مصرف در حد نیاز بدن، امر مهمی است، اظهار داشت: میوه‌ها مقداری قند دارند به هنگام مصرف زیاد انواع میوه، قندشان در بدن باقی مانده و ضمن  تجمع چربی اضافی دربدن، …

اعتدال درمصرف میوه ها باید رعایت شود

دکتر زهرا عبداللهی در گفت وگو با پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت ، با بیان این که رعایت مقدار مصرف در حد نیاز بدن، امر مهمی است، اظهار داشت: میوه‌ها مقداری قند دارند به هنگام مصرف زیاد انواع میوه، قندشان در بدن باقی مانده و ضمن  تجمع چربی اضافی دربدن، اضافه وزن وچاقی، سیری کاذب هم  ایجاد می کند که این خود می‌ تواند از مصرف متعادل دیگر مواد غذایی جلوگیری کند.

وی افزود:‌ گاهی میوه‌ها حتی تا مرحله پژمردگی کامل نیز نگهداری شده و زمانی به مصرف می ‌رسند که تقریباً تمام ویتامین خود را از دست داده‌اند بنابراین بهتر است میو ه ها به مقدار کم و برای مصرف کوتاه مدت تهیه شوند.

این متخصص تغذیه تصریح کرد: آب میوه های تجاری به هیچ عنوان جای میوه های تازه را نمی گیرند همچنین مصرف خود میوه کامل بدلیل داشتن فیبر بیشتر مناسبتر از مصرف آب آن میوه است.

دکتر عبداللهی با بیان این که مصرف روزانه ۵ میوه متوسط توصیه شده است،‌ ابراز داشت: یک میوه متوسط درحدود ۶۰ کالری انرژی دارد بنابر این برای حفظ وزن بدن در محدوده طبیعی باید اعتدال درمصرف میوه ها هم رعایت شود

 

به این پست امتیاز دهید
دسته بندی : پزشکی و سلامت ، سبک زندگی بازدید 364 بار
دیدگاهتان را بنویسید

css.php