کد خبر : 18110 تاریخ انتشار : جمعه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۹:۳۳

اسرار نفوذ در قلب جنس مخالف

زیبا سخن گفتن ، دارای آدابی است که با رعایت آن می توان قلوب دوستان و آشنایان وهمنشین های خود را تسخیر نمود ؛ واز محبوبیت فراوان در بین آنها برخوردار باشیم . سخنی که مطابق روحیه و ویژگی های طرف مقابل باشد ، ارتباط بالایی برقرار می کند .وقتی …

اسرار نفوذ در قلب جنس مخالف

زیبا سخن گفتن ، دارای آدابی است که با رعایت آن می توان قلوب دوستان و آشنایان وهمنشین های خود را تسخیر نمود ؛ واز محبوبیت فراوان در بین آنها برخوردار باشیم .

سخنی که مطابق روحیه و ویژگی های طرف مقابل باشد ، ارتباط بالایی برقرار می کند .وقتی سخنی چنین ویژگی دارد ، گوش را آزار نمی دهد وموجب جلب طرف مقابل می شود.

علی (ع) :أَحْسَنُ الْکَلَامِ مَا لَا تَمُجُّهُ الْآذَانُ وَ لَا یُتْعِبیشُ فَهْمُهُ الْأَفْهَامَ

علی (ع)نیکوترین سخن آن است که گوش ها آن را فراگیرند واندیشه ها از دریافتش رنج نبرند.

الف ـ زن دوست دارد تنها معشوقه همسرش باشد

مهم ترین وبزرگ ترین نیاز یک « زن » ، معشوقه واقع شدن است ؛ ولذا از جملاتی که این نیاز او را برآورده می کند ، لذت می برد ؛ و بالعکس اگر جمله ای که او احساس کند « معشوقه » همسرش نیست به شدت ناراحت شده وعکس العمل تندی نشان می دهد.

خیلی از اوقات مردان بدون توجه جملاتی به زبان می آورند که ناخواسته به حس « معشوقه » بودن زن لطمه می زند ؛ لذا با بازتاب تندی از طرف همسرش مواجه می شود . این رفتار همرسش او را عصبانی می کند و می خواهد وضعیت را اصلاح کند ، لذا می گوید « من که منظوری نداشتم !!!» این جمله «مرد » زن را بیشتر عصبانی می کند و همسر خود را « دروغگو » می داند . در حالی شاید واقعاً « مرد » درست می گوید ؛ فقط او نمی دانسته که با جمله اش چه توفانی در روح ظریف « زن » به وجود آورده است .

برای این که همسر خود را خوشحال کنید و قلب او را تسخیر کنید ،به نکات زیر توجه کنید:

1 ـ جملات خود را با کلمات عاطفی مانند ( عزیزم ، عشقم ، محبوبم ، وزیبا وخوشگل من و…….. ) شروع کنید .

2 ـ هر چند وقت احساس رضایت خود را از ازدواج با او بیان کنید .

3 ـ در طی روز از محل کار با پیامک های کوتاه جملات عاشقانه ، برای او ارسال کنید .

4 ـ سالروز ازدواج را هیچ گاه فراموش نکنید وبا جشنی حتی مختصر و ساده ، این واقعه بزرگ را جشن بگیرید .

5 ـ هیج گاه از زیبایی زنی در برابر او تعریف نکنید .

6 ـ در مورد ازدواج دیگر، حتی به شوخی صحبت نکنید

7 ـ از گفتن جملاتی که بیان گر ازدواج اجباری ویا خسته شدن از زندگی با او باشد ،ازقبیل من نمی خواستم با تو ازدواج کنم ..، خودت خواستی من نمی خواستم .. جدا خودداری کنید.

ب ـ زن دوست دارد مورد تعریف همسرش قرار بگیرد

نیاز دیگر«زن» ،آن است دوست دارد ، همواره مورد « تعریف » قرار بگیرد . و این نیاز در او به نحوه ای است که با انجام رفتار هایی سعی می کند که این تعریف را از زبان اطرافیان خود بشنود . زن شنیداری است ، به این معنا که از شنیدن جملات شیرین لذت می برد و شارژ می شود و بالعکس از شنیدن جملاتی نامناسب ، به شدت ناراحت می شود و احساس تنهایی می کند .

برای ارضاء این حس زنانگی همسرتان خوب است به نکات زیر دقت کنید:

1 ـ از جسم او به صورت گزافه تعریف کنید ، و این تعریف را مکرر در زمان های مناسب بیان کنید . « زن » ، در برابر شنیدن چنین جملات ، با ناز زنانه ، شاید بگوید « خوب بس است ، تو فقط بلدی ای حرف ها را بزنید ، و… » ؛ این جملات حاکی از آن است که دوست دارد از همسرش که دوباره بشنود و آنها را تأکید کند .

2 ـ از کارها و خدماتی که در خانه انجام می دهد ، ضمن تشکر از کیفیت خدمات او تعریف کنید.

3 ـ اگر می خواهید از نوع کار زن دیگری تعریف کنید ؛ سعی کنید ضمن بر شمردن بعضی از کارهای خوب وشایسته همسرتان ، به صورت پیشنهاد از او بخواهید که بعضی از کار های خانم فلان را هم شما انجام بدهید تا خوب هستی خوبتر شوی!

4 ـ وقتی لباس تازه ی پوشیده یا آرایش جدیدی نموده است ، حتماً با جملاتی مانند « عزیرم قشنگ بودی با این لباس قشنگ تر شدی ، عزیزم این لباس تو را خیلی قشنگتر کرده است و……»او را خوشحال کنید.

5 ـ هیج گاه از زیبایی زن دیگری پیش همسرتان ، تعریف نکنید.

ج ـ زن دوست دارد مورد توجه قرار بگیرد

یکی از ویژگی های « زن » ، آن است که دوست دارد همواره مورد توجه اطرافیان خودش بخصوص « شوهرش » باشد. غفلت از او ، یا به عبارت دیگر دیده نشدن از طرف همسرش ، به شدت موجب رنجش او خواهد شد.

ازاین رو خوب است برای آن که حس « توجه کردن » زن ارضاء شود ، به نکات زیر دقت نمود:

1 ـ وقتی درباره موضوعی صحبت می کند ضمن گوش دادن به مطالب او به چهره او نگاه کنید . چنانچه به هر دلیلی الان فرصت شنیدن ندارید با محبت از او بخواهید در زمان دیگه مطالبش را بگوید.

2 ـ به ناراحتی و بیماری او توجه کنید تا حد ممکن وقت بگذارید پیرامون مشکل و یا مرض او همدردی کرده وکمک های ممکن را به انجام دهید.

د ـ زن احساسی است

« زن » دارای احساسات رقیق و فراوان است . این احسات « زن » او را از جنس « مرد» جدا نموده است . «زن » با احساسات ، به اطراف خود می نگرد وآنها را توصیف می کند . زمانی که همسرتان با احساسات از چیزی تعریف می کند ، حتماً شما ضمن تأیید احساسی او با جملاتی تقریباً احساسی صحبت کنید ؛ سعی نکنید احساسات او را نادیده گرفته یا آن که با احساسات ( ضعیف ) مردان به مطالب او بنگری وپاسخی مردانه بدهید .به عبارت دیگر صحنه را از نگاه یک « زن » بنگیرید نه از نگاه یک « مرد» !

زن جملات خود را احساسی بیان می کند

« زن » ، به خاطر احساسی بودن وقتی از مسئله ای شکوه و شکایت می کند از کلمات مبالغه آمیز استفاده می کند.

از این رو « زن » از کلمات « هرگز » ، «همیشه » ، «هیج وقت » و….. در بیان ناراحتی خود استفاده می کند ؛ « مرد » این کلمات را به اندازه واقعی خود محاسبه می کنند و به شدت همسر خود را به بی انصافی ودروغ گویی متهم می کند . و این واکنش « مرد » دوباره موجب ناراحتی و برآشفتگی « زن» شده ، واین دور باطل ادامه پیدا می کند . گاهی اوقات این گفتگو به مشکلات جدی خانوادگی کشیده می شود.

«آقایون » وقتی چنین جملات احساسی را از همسرشان می شنوند ، باید به وجود مشکل و ناراحتی از جانب همسرشان بیندیشند نه به بار ارزشی کلمات مانند « هرگز » یا « همیشه » ، وبا شنیدن جمله همسرش ، بیندیشند درپس این اعتراض شدید ، او دارای مشکلی است ویا تقاضایی دارد . برای مثال وقتی همسرتان با اعتراض می گوید « هیج وقت مارا به گردش نمی بری » ، شما به عوض اینکه دنبال تاریخ آخرین باری که باهم گردش رفته اید بگردید ، با همدردی وهمدلی با آرامش بگو « دوست داری این هفته فلان جا برویم؟ » با اوهمدردی کنید.

وَ قُل لِّعِبَادِى یَقُولُواْ الَّتىِ هِىَ أَحْسَنُ إِنَّ الشَّیْطَنَ یَنزَغُ بَیْنهَُمْ إِنَّ الشَّیْطَنَ کاَنَ لِلْانسَانِ عَدُوًّا مُّبِینًا

به بندگانم بگو: «سخنى بگویند که بهترین باشد! چرا که (شیطان بوسیله سخنان ناموزون)، میان آنهانزاع و دعوا می اندازد ؛همیشه شیطان دشمن آشکارى براى انسان بوده است! (اسراء ،53)

اگر بازیبا ترین وجه که متناسب با روحیه ونیاز های زنانه با همسرتان ، گفتگو نکنید ، شیطان بر زندگی شما مسلط خواهد شد و سعی بر از بین بردن استحکام زندگی زناشویی شما می کند!!

 

 

به این پست امتیاز دهید
دسته بندی : سبک زندگی ، مهارت های ارتباطی بازدید 781 بار
دیدگاهتان را بنویسید

علیرضا در تاریخ 13 دی 1397 گفته : پاسخ دهید

من خیلی پول خرج کردم تا باارامنه قاطی شوم اما مرا قابل نمی دونند آخرش آنها بیگانه هستند هیچ حالی به ما نمی دهند

علیرضا در تاریخ 13 دی 1397 گفته : پاسخ دهید

من خیلی پول خرج کردم تا وارد میدان ارامنه اصفهان شوم اما آنها به من میدان وحال نمیدهند آخرش آنها بیگانه هستند

ابوالفضل در تاریخ 9 اردیبهشت 1396 گفته : پاسخ دهید

عاشقتم خیلی خوب بود ممنونم از مطلبتون من بازم به این سایت سر می زنم امیدوارم متن های جدید بزارید

css.php