کد خبر : 2094 تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۸۹ - ۳:۲۳

از دکل تلفن همراه نترسید

یک مطالعه جدید در انگلیس نشان می دهد خطر بروز سرطان در کودکانی که مادرشان در دوره بارداری در نزدیکی دکل های تلفن همراه زندگی می کرده، بیشتر از بقیه کودکان نیست…. این پژوهشگران اطلاعات مربوط به 1397 مورد سرطان در کودکان 4 ساله و پایین تر را بین سال …

از دکل تلفن همراه نترسید

یک مطالعه جدید در انگلیس نشان می دهد خطر بروز سرطان در کودکانی که مادرشان در دوره بارداری در نزدیکی دکل های تلفن همراه زندگی می کرده، بیشتر از بقیه کودکان نیست….

این پژوهشگران اطلاعات مربوط به 1397 مورد سرطان در کودکان 4 ساله و پایین تر را بین سال های 2001-1999 استخراج کردند و آنها را با اطلاعات 5588 کودک جورشده بدون سرطان مقایسه نمودند تا ببینند مسافت محل زندگی مادران آنها در دوره بارداری تا دکل های تلفن همراه و قدرت سیگنال این دکل ها چقدر بوده است. بین این دو گروه، از این نظر تفاوت معنی داری وجود نداشت.

از دکل تلفن همراه نترسید


البته بد نیست که بدانیم میزان مواجهه با امواج رادیویی ناشی از دکل های تلفن همراه بسیار کمتر از مواجهه معمول ناشی از کاربرد تلفن همراه است. پژوهشگران این مطالعه تخمین زده اند که میزان مواجهه ناشی از مجاورت با یک دکل تلفن همراه تقریبا با مواجهه ناشی از 30 دقیقه مکالمه با تلفن همراه در روز برابر است.
این که استفاده از تلفن همراه با افزایش سرطان های مغز همراهی داشته باشد هم تا به حال در هیچ مطالعه ای به اثبات نرسیده است. در ماه گذشته نتایج مطالعه ای 10 ساله روی 13 هزار کاربر تلفن همراه منتشر شد که باز هم نتوانسته بود چنین رابطه ای را نشان بدهد و البته همچنین نتوانسته بود وجود این رابطه را به صورت قاطعی رد کند.

به این پست امتیاز دهید
دسته بندی : مجله خبری بازدید 473 بار
دیدگاهتان را بنویسید

css.php