کد خبر : 83951 تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۳ - ۳:۲۲

آنچه یک دختر جوان باید بداند

خیلی از دختران قبل از ازدواج به دنبال ایده آل هایشان هستند. ایده آل هایی که از گوشه و کنار به گوششان خورده و شاید در دنیای واقعی وجود خارجی نداشته باشند اما آنها حاضرند به خاطر این ایده آل ها تمام خواستگارانشان را رد کنند. عبارت «شاهزاده‌ای سوار بر …

خیلی از دختران قبل از ازدواج به دنبال ایده آل هایشان هستند. ایده آل هایی که از گوشه و کنار به گوششان خورده و شاید در دنیای واقعی وجود خارجی نداشته باشند اما آنها حاضرند به خاطر این ایده آل ها تمام خواستگارانشان را رد کنند. عبارت «شاهزاده‌ای سوار بر اسب سپید» برای این دخترها صادق است.

آنچه یک دختر جوان باید بداند

ما در اینجا قصد داریم شما دختران را با اشتباهات رایجی که در رفتار این دختران وجود دارد آشنا کنیم تا نگاه عاقلانه‌تری به ازدواج پیدا کنید.

1- اگر فکر می‌کنید ازدواجتان دیر شده و دیگران شما را زیر ذره‌بین قرار داده‌اند و فقط به همین دلیل، قصد دارید فورا به اولین خواستگارتان بله بگویید، بدانید که دارید دستی دستی خودتان را به بدبختی می کشانید. ازدواج در هر سنی باید سنجیده و درست باشد. قرار نیست به خاطر حرف مردم زندگی تان را خراب کنید. ازدواج تغییر موقعیتی است که باید مراقب باشید تعبیر از چاله به چاه افتادن نباشد.

2- مقایسه همیشه کار را خراب می‌کند. اگر دائم خواستگارها را با هم یا با سایر افرادی که اطرافتان هستند و مورد تایید شما قرار گرفته‌اند، مقایسه کنید، مطمئنا نمی‌توانید تصمیم درستی بگیرید. معیار مقایسه شما باید ویژگی های فردی خودتان و خواسته هایتان از شریک زندگی تان باشد.

3- اگر به هر دلیل موقعیت‌هایی را در گذشته از دست داده‌اید، دیگر به آن فکر نکنید. دو دستی به غم و غصه یا گذشته نچسبید. به جای آن پویا باشید و خود را برای آینده آماده سازید.

4- منتظر تایید همگان نباشید. همین که خانواده و نزدیکان شما که شما را به خوبی می شناسند انتخاب تان را تایید کردند، اطمینان پیدا کنید و پیش بروید. ممکن است فردی از بسیاری جهات مورد تایید شما و دوست‌داشتنی باشد اما به دلیل حرف و حدیث بی‌منطق و دور از عقل دیگران، مورد تایید خیلی‌ها قرار نگیرد. در این شرایط اگر فرصت دوست داشتن و بله گفتن را از خود بگیرید، خطای بزرگی مرتکب شده‌اید.

5- بعضی دخترخانم‌ها اعتماد به نفس پایینی دارند و فکر می‌کنند پر از اشکال هستند و مورد تایید دیگران قرار نمی‌گیرند، در حالی که اگر به نکات مثبت خودشان توجه کنند، از خیلی‌ها بهتر به نظر می‌رسند. خود را دست کم نگیرید و فکر نکنید بخت در خانه شما را نخواهد زد.

6- در مواردی، دخترخانم‌ها انتظار دارند فورا عشق و علاقه شدید و رویایی بین آنها و همسر آینده‌شان به وجود بیاید و به عبارتی طرف مقابل یک دل نه صد دل عاشقشان بشود. وقتی چنین توقعی دارند و توقعات مورد نظر آنها برآورده نمی‌شود، فورا دلسرد شده، عقب می‌کشند. اگر انتظار دارید در همان برخورد اول یک رابطه شدید عاشقانه به وجود بیاید؛ جلوی این ازدواج، یک پرچم قرمز بزرگ نگه داشته‌اید. با این کار واقع‌بینی را کنار گذاشته‌اید، در حالی که دنیای ما کاملا واقعی است.

7- مرد ایده‌آل زندگی شما با مردهای به اصطلاح ایده‌آل فیلم‌ها کاملا فرق می‌کند. به عبارتی منتظر چنین موجوداتی نباشید، چون فقط به فیلم‌ها تعلق دارند.

8- گاهی دخترها سراغ فردی می‌روند که هیچ شباهتی به آنها ندارد و فقط به یک دلیل خاص مورد تایید آنهاست. مثلا شغل دهان پرکنی دارد یا تحصیلات، وضعیت مالی یا تیپ اجتماعی اش چشم دیگران را پر می کند. یادتان باشد تنها با یک خصوصیت نمی‌توان زندگی کرد.

9- تمرکز روی نکات منفی خطای بزرگی است. اگر به هر دلیلی درباره مردها احساسات منفی در شما وجود داشته، آنها را کنار بگذارید و با دیدگاه مثبت، انتخابی مناسب داشته باشید.

10- بعضی دخترخانم‌ها که تحصیل و شغل مناسبی دارند، فکر می‌کنند به کمک یک مرد احتیاج ندارند. این دخترخانم‌ها با این طرز تفکر، سد بزرگی مقابل خود ایجاد می‌کنند و نمی‌توانند دست به انتخاب درست بزنند، چون با اتخاذ موضع بالا مدام دیگران را از خود می‌رنجانند.

11- ایثار و فداکاری بیش از حد، به دیگران بیش از خود فکر کردن و نیازشان را به خود مقدم دانستن اشتباه بزرگی است که بعضی دخترها مرتکب می‌شوند. اگر به هر دلیل بار مسئولیتی به دوش شماست قبول؛ اما باید اول به خودتان، نیازهایتان و آینده شخصی‌تان فکر کنید تا موقعیت‌های مناسب را از دست ندهید.

12- هیچ کس کامل نیست. دنبال این نباشید که همسرتان همه چیز تمام باشد. کمالات اخلاقی اگر در کنار کمالات مادی و دنیوی قرار گیرد ایده آل است اما به یاد داشته باشید نمی توان همه چیز را با هم داشت.

13- قبل از این که طرف مقابل را با ایده آل های خود بسنجید نگاهی به خودتان بیندازید. چقدر به این ایده آل ها نزدیک هستید؟ اگر تحصیلات کمی دارید نمی توانید انتظار داشته باشید یک پروفسور به خواستگاری تان بیاید. اگر خانواده تان به لحاظ مالی موقعیت ضعیفی دارند نمی توانید خواستگارانتان را در انتظار یک خواستگار پولدار همه چیز تمام رد کنید. همسرتان را متناسب با خودتان انتخاب کنید.

14- خواستگار شما، خواستگار شما است. پس آن را با شوهر خواهر، خواستگار همسایه یا نامزد دوستتان مقایسه نکنید. هر آدمی ویژگی های منحصر به فردی دارد و در شرایط خاص خانوادگی و  اجتماعی رشد کرده که باید با خودش سنجیده شود.

15- به خاطر رسیدن به آرزوهایتان به کسی بله نگویید. اگر خودتان نتوانید به آرزوهایتان برسید، هیچ کس دیگر نخواهد توانست شما را به آنها برساند. در زندگی مشترک اهداف و خواسته های مشترک موضوعیت دارد نه آرزوهای یک نفر. هیچ کس نمی تواند نردبان شما برای ترقی و رسیدن تان به خواسته هایتان باشد جز خود شما.

به این پست امتیاز دهید
دسته بندی : روانشناسی ، سبک زندگی بازدید 435 بار
دیدگاهتان را بنویسید
css.php