کد خبر : 7947 تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۱ - ۱۶:۱۶

آموزش کامل حل مکعب جادویی روبیک با تصاویر

  بدون شک همه شما عزیزان مکعب های روبیک را دیده اید و ممکن است خیلی ساده از کنار آن گذشته و یا آن را تنها یک اسباب بازی ساده فرض کرده باشید و یا شاید در مورد ساختار آن به تفکر پرداخته باشید و حتی ممکن است پا را …

آموزش کامل حل مکعب جادویی روبیک با تصاویر

 

بدون شک همه شما عزیزان مکعب های روبیک را دیده اید و ممکن است خیلی ساده از کنار آن گذشته و یا آن را تنها یک اسباب بازی ساده فرض کرده باشید و یا شاید در مورد ساختار آن به تفکر پرداخته باشید و حتی ممکن است پا را از حد تفکر هم فراتر گذاشته باشید و یکی از این مکعب ها را تهیه کرده باشید .

این مکعبها در شکلهای ۲×۲ یا ۳×۳ یا ۵×۵ وجود دارند ولی نوع ۳×۳ آن متداولتر است و بیشتر با آن بر خورد داشته ایم .

تاکنون وقتی می دید یک نفر اقدام به حل کردن این مکعب در چند دقیقه و یا حتی زیر یک دقیقه می کند متعجب می شدید و همیشه در این فکر بودید که واقعا چطور ممکن است؟ آیا واقعا این فرد نابغه است؟ یا فوت وفن خاصی دارد که ما از آن نا آگاهیم .

 

نه,این فرد نابغه نیست و فقط توانسته با یک سری روش های خاص و الگوهای ثابت مکعب روبیک را با سرعت حل کند .

به شخصه چون همیشه روشهای حل مکعب روبیک در ذهنم به یک معما تبدیل شده بود به دنبال یادگیری روشهای حل این مکعب رفتم و امروز می خواهم روش حل این مکعب جادویی را به شما دوستان عزیز به عنوان عیدی سایت خندون دات آی آر تقدیم و آموزش بدهم .

آموزش در قالب یک فایل pdf که همراه با تصاویر است می باشد و برای اولین بار به صورت اختصاصی در خندون دات آی آر منتشر شده است آماده شده است.

از آنجایی که آموزش فوق مورد توجه شما عزیزان قرار گرفت و با استقبال خوبی روبرو شد امروز تمامی الگوریتم هایی را که برای حل به صورت لایه ای مورد نیاز است را در آماده نمودم تا در استفاده های بعدی و در حین حفظ فرمول ها مجبور نباشید فایل آموزشی را باز کنید.

برای حفظ ساده تر فرمولها حرکات معکوس را تحت عنوان پریم حفظ کنید مثل

آر پریم دی پریم آر دی (Ri Di R D)

1-Ri Di R D

2-U R Ui Ri Ui Fi U F

Ui Li U L U F Ui Fi

3-F R U Ri Ui Fi

4-R U Ri U R U U Ri

5-U R Ui Li U Ri Ui L

6-Ri Di R D

همچنین دوستانی که این از این آموزش استفاده می کنند می توانند از فرمول Ri Di R D در لایه اول استفاده نکنند و با کمی فکر با روشهای ساده تر خانه های گوشه بعلاوه را جابجا نمایند.

توجه داشته باشید که استفاده از Ri Di R D فقط برای شروع کار مناسب است و در بالا بردن سرعت و کاهش زمان باید این روش را جایگزین نمود.

آموزش کامل حل مکعب جادویی روبیک با تصاویر  چگونه مکعب روبیک را حل کنیم  – 4.2 مگابایت

4.5/5 - (2 امتیاز)
دسته بندی : آموزش ، ترفند بازدید 1,344 بار
دیدگاهتان را بنویسید

مهسا در تاریخ 24 آذر 1393 گفته : پاسخ دهید

من که بازم نفهمیدم:(

vahid در تاریخ 1 شهریور 1392 گفته : پاسخ دهید

بسیار سایت خوبی روبه را کردی

elena در تاریخ 21 دی 1391 گفته : پاسخ دهید

ghashang bud …

css.php