کد خبر : 55864 تاریخ انتشار : یکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۲ - ۹:۴۸

آموزش رسم نمودار در word

نرم افزار word با استفاده از امکانات نرم افزار صفحه گسترده exel، قابلیت ایجاد انواع مختلف نمودار را در اختیار ما قرار می دهد. . . برای درج نمودار (CHART) در سند، عملیات زیر را انجام می دهیم:  – روی سربرگ   کلیک کرده و از گروه ابزارهای ILLUSTRATIONS روی دکمه  کلیک …

نرم افزار word با استفاده از امکانات نرم افزار صفحه گسترده exel، قابلیت ایجاد انواع مختلف نمودار را در اختیار ما قرار می دهد.
.
آموزش رسم نمودار در word
.
برای درج نمودار (CHART) در سند، عملیات زیر را انجام می دهیم:
 – روی سربرگ  آموزش رسم نمودار در word کلیک کرده و از گروه ابزارهای ILLUSTRATIONS روی دکمه آموزش رسم نمودار در word کلیک می کنیم.
– پنجره ی محاوره ای insert chart مطابق شکل زیر ظاهر می شود. در این پنجره با توجه به نوع کاربرد، نمودارها در چند گروه دسته بندی شده اند. نمودار مورد نظر را انتخاب کرده و دکمه  آموزش رسم نمودار در word را کلیک می کنیم.
.
آموزش رسم نمودار در word
.
مطابق شکل زیر نمودار در سند word درج شده و پنجره ی نرم افزار exel در کنار پنجره نرم افزار word ظاهر می شود. مقادیر نمودار در پنجره ی نرم افزار exel نمایش داده می شود. این مقادیر به صورت نمونه هستند و باید آ ها را مطابق نمودار مورد نظر خود تغییر داد. با تغییر مقادیر در نرم افزار exel، نمودار درج شده در سند WORD نیز تغییر می کند.
.
آموزش رسم نمودار در word
.
در هنگام ذخیره سند WORD مقادیر درج شده در نرم افزار EXEL به همراه سند WORD ذخیره می شوند. در صورتی که بخواهیم مجددا مقادیر نمودار را تغییر دهیم، کافی است روی نمودار راست کلیک کرده و از منوی ظاهر شده گزینه ی  آموزش رسم نمودار در word را انتخاب می کنیم. بلا فاصله پنجره نرم افزار EXEL به همراه مقادیر نمودار ظاهر شده و می توان مقدار را تغییر داد.
.
نکته:
.
روش دیگری برای درج نمودار در سند WORD وجود دارد. در این روش نمودار را در نمر افزار EXEL ایجاد کرده و قالب بندی می کنیم، سپس نمودار را کپی کرده و سند WORD قرار می دهیم. در این روش بر خلاف روش قبل، اطلاعات نمودار در یک فایل مستقل EXEL ذخیره می شود و نمودار درج شده در WORD به مقادیر نمودار EXEL متصل نبوده و در نتیجه نمی توان از درون WORD مقادیر نمودار را تغییر داد.
به این پست امتیاز دهید
دسته بندی : آموزش ، ترفند بازدید 515 بار
دیدگاهتان را بنویسید
مطهره در تاریخ 20 دی 1392 گفته : پاسخ دهید

خواهش میکنم عاطفه جووون. من تا دیپلم بیشتر نخوندم رشتمم کامپیوتر بوده بگی نگی ی چیزایی بلدم

عاطفه جوووون در تاریخ 20 دی 1392 گفته : پاسخ دهید

ای جان منم تا بخوای تو کامپیوتر مشکل دارم الانم دارم برنامه نویسی مطلب میخونم به طور کامل هنگ کردم

عاطفه جوووون در تاریخ 19 دی 1392 گفته : پاسخ دهید

مرسی عزیزم

مطهره در تاریخ 19 دی 1392 گفته : پاسخ دهید

عاطفه جووووون فرقی نداره روشش همینه تو اکسل خیلی راحته باید منتو انتخاب کنی از سربرگ insert گزینه chart رو بزنی همین.

عاطفه جوووون در تاریخ 19 دی 1392 گفته : پاسخ دهید

سلام داداش محمدمیشه رسم نمودار در اکسل هم بذارید؟؟؟؟؟؟؟؟؟

css.php