کد خبر : 198783 تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۵:۲۲

آموزش دوخت تاپ دخترانه شیک

آموزش دوخت تاپ دخترانه شیک عنوان این مطلب از سایت میهن فال است که برای علاقه مندان به دنیای خیاطی در نظر گرفته ایم. امیدواریم این آموزش ساده را در منزل عملی کنید و ار نتیجه کار راضی باشید.   وسایل مورد نیاز وب سایت دونفره نوشت: برای دوخت این …

آموزش دوخت تاپ دخترانه شیک عنوان این مطلب از سایت میهن فال است که برای علاقه مندان به دنیای خیاطی در نظر گرفته ایم. امیدواریم این آموزش ساده را در منزل عملی کنید و ار نتیجه کار راضی باشید.

 

وسایل مورد نیاز

آموزش دوخت تاپ دخترانه شیک

وب سایت دونفره نوشت: برای دوخت این تاپ تقریبا یک و نیم متر پارچه احتیاج داریم و نخی همرنگ با پارچه. دوخت این تاپ احتیاجی به الگوی خاص ندارد و کاملا بدون الگو و با اندازه‌های حدسی هم می‌توانید آن را بدوزید.

 

مراحل دوخت تاپ

آموزش دوخت تاپ دخترانه شیک

ابتدا باید اندازه عرض شانه‌ها و همچنین نصف دور سینه را محاسبه کنید. عرض مستطیلی که برای پشت و جلوی تاپ برش می‌زنید نباید کمتر از نصف دور سینه و یا عرض شانه باشد. البته باید چند سانتی متر هم بیشتر باشد. این لباس با سایز آزاد است، پس نباید تنگ و چسبان شود.
برای اندازه‌گیری دست‌تان را باز بگذارید و از هر طرف حدود ۵ سانتی متر اضافه بگیرید. به یک نوار مستطیلی بلند هم احتیاج داریم. این نوار قرار است از دور یقه رد شود و به عنوان بند آستین روی شانه قرار بگیرد. اندازه را کمی بلندتر از عرض مستطیل اول بگیرید.

آموزش دوخت تاپ دخترانه شیک

آموزش دوخت تاپ دخترانه شیک

از هر کدام از مستطیل‌ها دو تا برش می‌زنیم. ضلع بالایی مستطیل‌های بزرگ را به اندازه یک و نیم سانتی متر بر می‌گردانیم و می‌دوزیم (نوار بند آستین از داخل رد می‌شود). حالا دو ضلع کناری مستطیل‌ها را به هم می‌دوزیم. قسمتی که در الگو مشخص است باید باز بماند. پس آن را به هم ندوزید ( قسمت باز برای زیر بغل هست و باید به اندازه فاصله زیر بغل تا استخوان گردن‌تان باز بگذارید).

آموزش دوخت تاپ دخترانه شیک

حالا هم ضلع پایینی مستطیل‌ها را دورگیری کنید و بدوزید. بعد هم نوارها را دولا کنید و از داخل بدوزید و برگردانید. حالا از داخل حاشیه‌ای که در بالا به اندازه دو و نیم سانتی متر در مستطیل‌های تنه اصلی نگه داشتیم رد کنید. و بعد از پوشیدن تاپ به اندازه مناسب دو نوار را به هم گره بزنید. به همین راحتی شما یک تاپ زیبا برای خودتان  دوختید.

آموزش دوخت تاپ دخترانه شیک

به این پست امتیاز دهید
دسته بندی : آموزش ، خیاطی بازدید 871 بار
دیدگاهتان را بنویسید
css.php