فونت جو
کد خبر : 217972 تاریخ انتشار : سه شنبه 19 مرداد 1395 - 12:28

آنچه در مورد بالش که نمی دانید

آنچه در مورد بالش که نمی دانید وقتی شب از سر کار به خانه برمی‌گردید، نخستین چیزی که در آن وضعیت خسته و بی‌حال به ذهنتان می‌آید این است که یک استراحت پر از آرامش داشته باشید. دوش می‌گیرید و یک لیوان چای می‌نوشید و برای یک خواب کوتاه به …

آنچه در مورد بالش که نمی دانید

آنچه در مورد بالش که نمی دانید

وقتی شب از سر کار به خانه برمی‌گردید، نخستین چیزی که در آن وضعیت خسته و بی‌حال به ذهنتان می‌آید این است که یک استراحت پر از آرامش داشته باشید. دوش می‌گیرید و یک لیوان چای می‌نوشید و برای یک خواب کوتاه به تخت‌خواب می‌روید. تمام اعضای بدن‌تان درد می‌کند و به محض آنکه سرتان را روی بالش می‌گذارید، فعالیت حواس‌تان به طور اتوماتیک کاهش یافته و به خواب عمیقی می‌روید. اما آیا همیشه چنین اتفاقی می‌افتد؟ پاسخ منفی است. یکی از دلایل آن، نوع بالش شماست. به خاطر همین است که محققان سراسر دنیا بر اهمیت تغییر بالش‌ها تأکید زیادی دارند، چرا که هم بر داشتن یک خواب خوب و هم سلامت شما تأثیر به سزایی دارد. حالا ببینیم وقتی بالش قدیمی‌تان را عوض نمی‌کنید چه اتفاقی می‌افتد.

بالش‌های قدیمی پناهگاه باکتری و کنه‌های حاصل از گرد و خاک هستند بهتر است زیاد شوکه نشوید. بله. این مسئله حقیقت دارد. بالش‌های قدیمی در واقع نخستین پایگاه باکتری‌ها و کنه‌های گرد و غبار خانگی هستند. کثیفی، آلودگی، چرک و کثافت و گرد و خاک فضای داخلی خانه و پرزهای اطراف همه و همه دلایل کافی مبنی بر وجود کنه‌های حاصل از گرد و غبار و میکروب‌ها در بالش شماست. اگر هنوز روی بالش قدیمی می‌خوابید، بهتر است به طور مرتب و تا جائی که امکان دارد ملافه و روبالشی‌تان را با آب داغ بشوئید، جرا که عوامل آلرژی‌زا به سختی می‌توانند از طریق بافت‌های به‌هم‌تنیده روبالشی و جای آن، راهی به بیرون بجویند و بیرون بروند.

ممکن است دچار گردن درد یا کمردرد شوید

در بدترین حالت، اگر روی بالش‌های تخت و یا کوسن‌های قدیمی می‌خوابید، به احتمال زیاد دچار کمردرد یا دردهای دیگری خواهید شد که بر زندگی روزانه‌تان تأثیر می‌گذارند. گردن ما هنگام خواب به پوشش نیاز دارد، و اگر بالش نتواند به خوبی گردن را پوشش دهد، به احتمال زیاد گردن‌دردتان برای مدتی طولانی‌تر ادامه خواهد یافت.

بالش مطلوب چه بالشی است؟

برخی بالش‌هایی که می‌توانیم به شما توصیه کنیم عبارتند از:

بالش های پلی استر؛ که آنها را به نام میکروفیبر هم می‌شناسند و ارزان‌ترین و شایع‌ترین بالش‌های موجود در بازار است. می‌توان آنها را در ماشین لباسشویی انداخت و باید یک یا دو سال در میان هم عوضشان کنید.

بالش های لاستیکی؛ که در دو نوع مختلف در دسترس هستند: با محتوای اسفنجی و به شکل دانه‌دانه. برای داشتن یک خواب بسیار راحت می‌توانید از این بالش‌ها و به مدت پانزده تا بیست سال استفاده کنید.

بالش های پَر؛ که بیشتر به خاطر مخملی بودنشان شناخته ‌‌شده‌اند. با این‌که طول عمرشان از بالش‌های پلی‌استر بیشتر است، اما به اندازه آن گردن را پوشش نمی‌دهند.

دسته بندی : اسلاید ، خانه و خانواده ، سبک زندگی بازدید 44 بار
دیدگاهتان را بنویسید
css.php