کد خبر : 215508 تاریخ انتشار : چهارشنبه 25 مرداد 1396 - 8:00

روش های شاد کردن شوهر

روش های شاد کردن شوهر اینکه ما خانم هستیم و احساسات لطیف و حساسی داریم و مدام باید از طرف شوهرمان تامین عاطفی و احساسی بشویم درست است اما این مسئله باعث نمی‌شود همسرمان به حکم مرد بودنش از این احساسات و عاطفه مبرا و بی‌نیاز باشد. در نتیجه ما …

روش های شاد کردن شوهر

روش های شاد کردن شوهر

اینکه ما خانم هستیم و احساسات لطیف و حساسی داریم و مدام باید از طرف شوهرمان تامین عاطفی و احساسی بشویم درست است اما این مسئله باعث نمی‌شود همسرمان به حکم مرد بودنش از این احساسات و عاطفه مبرا و بی‌نیاز باشد.

در نتیجه ما هم باید به نوبه خود برای تامین عاطفه مرد و شادی او دست به کار شده و موجبات شادی و خوشحالی او را فراهم کنیم. شادی و خوشحالی که با روش‌هایی قابل اجراست و ما به چند مورد از آن اشاره می‌کنیم:

• غذای مورد علاقه شوهرتان را بپزید

بیشتر آقایان به غذای خود اهمیت زیادی می‌دهند. در‌صد بالایی از دعوای بسیار ساده اما ماندگار زن و شوهر سر غذایی است که یا به درستی پخت نشده و یا به موقع آماده نبوده و این اتفاق به راحتی توانسته باعث ایجاد مشکلات و دعواهای زیادی شود. اما اگر شما گاهی اختصاصی و برای شخص همسرتان غذایی خوشمزه و مورد علاقه او با تمام مخلفاتش را آماده کنید باعث خوشحالی او شده‌اید.

• دائم کنارش نباشید

در مسیر سر کار تا خانه دائم به این موضوع فکر می‌کرده که هر چه زودتر به خانه برسد و برنامه مورد علاقه خود را از تلویزیون ببیند اما شما با این انتظار که باید بنشیند و با شما گفتگو کند و دائم به شما توجه نشان دهد نقشه‌های او را نقش بر آب کرده و اسباب ناراحتی‌اش را فراهم کرده‌اید. اما اگر به جای این انتظار ساعتی او را در خلوتش خودش تنها گذاشته تا او هم به علایقش برسد نه تنها احترام خود را حفظ کرده بلکه باعث شدید او به برنامه دلخواهش رسیده و از لحاظ روانی آرامش پیدا کند.

با این جمله که “عزیزم! تا شما توی این یک ساعت تلویزیون نگاه می‌کنی منم به کارهام می‌رسم تا بعدش مفصل با هم صحبت کنیم و شام بخوریم” او را خوشحال کرده و خیالش را آسوده کرده‌اید که هم شما را دلخور نکرده و هم به برنامه مورد علاقه‌اش رسیده است.

• خانواده‌اش را در شادی‌هایتان شریک کنید

اگر برای همسرتان قصد گرفتن جشن تولد دارید خانواده‌اش را هم در این شادی شریک کنید. جلوی او از پدر و مادرش تشکر کنید که چنین پسری را با ویژگی‌های بی‌نظیر تربیت کرده‌اند. این کار هم باعث شادی مضاعف همسرتان شده و هم محبت خانواده‌اش به شما جلب گردیده است.

همسرتان هرگز این محبت و برنامه‌ای که تربیت داده‌اید را فراموش نکرده و اگر به زبان هم نیاورد در دل، شما و شعور و مهربانیتان را ستایش خواهد کرد.

• به او کمک کنید

به طور قطع او کارهایی دارد که به دلیل کمبود وقت از پس انجامشان بر‌نمی‌آید. اگر شما وقت و شرایطش را دارید در یک غافلگیری دست به کار شده و کارهایش را انجام دهید. شاید انجام این کارها، خیلی ساده و پیش پا افتاده باشد اما انجامش توسط شما برای کسی که وقتش را ندارد دنیایی از خوشحالی به همراه می‌آورد.

• بین او و دوستانش جدایی نیندازید

بودن در کنار هم سن و سال، هم فکر و یا هم‌نشینی از جنس خود نیاز هر فردی است که گهگاهی باید به آن پاسخ داده شود. بنابراین اگر همسرتان دوستان خوبی دارید و به آنها اعتماد دارید چند وقت یک بار برایش بستری از دیدار و خوش‌نشینی را ایجاد کنید تا هم به نیاز ذکر شده پاسخ دهد و هم روحیه بهتری گرفته و خوشحال شود. این اتفاق می‌تواند با دعوت دوستانش به منزل و یا تفریحاتی یک روزه باشد. انعکاس نتیجه این اتفاق در چهره شوهر و هنگامی که از دوستانش جدا شد کاملا مشخص خواهد بود.

• خوبی‌هایش را به رویش بیاورید

چطور او می‌گوید دست پخت خوبی دارید، چشمان زیبا و موهایی خوش حالت دارید، مهربانی همیشگی و دلنشینی دارید، شما هم به همان نحو اما با زبانی که او می‌پسندد اینگونه ابراز احساسات کنید. “چقدر قوی هستی، تو همون مردی هستی که همیشه آرزوش رو داشتم، این هنره توئه که در اوج قدرت این همه مهربونی و…” حرف‌هایی است که یک مرد را تا چند روز شارژ و شاداب نگه می‌دارد.

خاطرات دوران نامزدی و حرف‌های عاشقانه‌ای که داشتید را برایش زنده کنید. اگر عاشق سفر است او را با غر زدن یا بهانه گرفتن مایوس نکنید. هنگامی که از سر کار بر‌می‌گردد به استقبالش بروید و با گرمی خستگی را از تنش به در کنید.

پیامک‌های عاشقانه غوغا به پا می‌کند؛ پس با محبت خود غوغایی در قلبش بسازید. با پوشیدن لباس مورد علاقه او، پوست کندن میوه هنگامی که مشغول نگاه کردن سریال یا فیلم هستید و یا توجه ویژه به او، وقتی در مهمانی هستید او را خوشحال می‌کند.

اما در پایان به دو مورد مهم اشاره می‌کنیم:

یادتان باشد در گفتگویی که همسرتان با شما دارد حتما تماس چشمی داشته باشید. درست است که شما خانم هستید و قادرید در یک زمان چند کار را انجام دهید اما آقایان اینگونه نبوده و از این قدرت شما هم بی‌خبرند. بنابراین هنگامی که آنها با شما در حال صحبت هستند و شما با اینکه به حرفهای آنها گوش می‌دهید اما مشغول غذادرست کردن هم هستید این تصور برای آنها ایجاد می‌شود که برایشان ارزش قائل نبوده و به او بی‌اهمیت هستید. پس هنگام صحبت کردن آنها دست از کار کشیده و فقط به او متمرکز شوید.

دیگر اینکه حتما مهارت گوش دادن فعال را بیاموزید. زمانی که او صحبت می‌کند باید بتوانید با توجه کامل به او گوش داده و درک درستی از نگرانی‌ها، استرس‌ها و به طور کل موقعیت او داشته باشید. هر چقدر شوهرتان توسط شما پر از انرژی، محبت و شادی شود مانند نوری در انعکاس آینه باعث روشن‌تر شدن زندگی شما خواهد شد. پس برای این روشنایی تلاش کنید و مهارت‌های خوشحال کردن شوهر را فرا بگیرید.

دسته بندی : اسلاید ، خانه و خانواده ، سبک زندگی بازدید 64 بار
دیدگاهتان را بنویسید
css.php