کد خبر : 202949 تاریخ انتشار : شنبه 15 مهر 1396 - 8:09

پنج راهکار برای بالا بردن روحیه کاری شما در شنبه ها

پنج راهکار برای بالا بردن روحیه کاری شما در شنبه ها صرف‌نظر از اینکه شما دانش‌آموز، دانشجو و یا کارمند و شاغل باشید، شنبه‌ها معضلی برای همه می‌باشد. بعد از یک روز تعطلیلی و واستراحت دوباره برنامه کاری هفتگی شروع می‌شود و حس کار کردن نیست! این واقعیتی‌ست که گریبانگیر …

پنج راهکار برای بالا بردن روحیه کاری شما در شنبه ها

پنج راهکار برای بالا بردن روحیه کاری شما در شنبه ها

صرف‌نظر از اینکه شما دانش‌آموز، دانشجو و یا کارمند و شاغل باشید، شنبه‌ها معضلی برای همه می‌باشد. بعد از یک روز تعطلیلی و واستراحت دوباره برنامه کاری هفتگی شروع می‌شود و حس کار کردن نیست!

این واقعیتی‌ست که گریبانگیر همه افراد در تمامی‌جایگاه‌ها می‌باشد. خوب راه‌حل آن چیست؟

۱- جمعه‌ها زود بخوابید

یکی از مواردی که تاثیر زیادی را بر حال و هوای شما در رووز شنبه می‌گذارد، میزان استراحت شما در تعطیلات هست. خواب‌تان باید کافی باشد تا انرژی کافی برای کار کردن در شنبه را داشته باشید. این یعنی شما باید حداقل ۹ ساعت بخوابید. شما تاثیر آن را می‌توانید در روز شنبه ببینید.

۲- برنامه‌ای پیش رو آماده کنید

بسیاری از افراد هیچ برنامه‌ای برای شنبه خود ندارند. در واقع، بسیاری از اشخاص هیچ برنامه‌ای برای خود و کار خود در طول هفته ندارند. یکی از مواردی که به شما کمک می‌کند شنبه خوبی داشته باشید، برنامه ریزی هست.

چجوری می‌خواید روز شنبه سرحال باشید؟ پاسخ مشخصه، برنامه‌ای رو بنویسید تا به شما یادآوری کنه باید چیکار بکنید. همین الان برنامه شنبه‌تون رو بنویسید.

۳- دلایل بی‌انگیزگی‌ خودتان را در کار شناسایی کنید

آیا شما حس بدی در محل کارتان دارید؟ هیچ انگیزه‌ای ندارید؟ نه تنها شنبه، بلکه در کل هفته حوصله هیچ کاری را ندارید؟ اگر بتوانید جواب این سوال را پیدا کنید، میتوانید خلاقانه‌تر و کاربردی‌تر در کارتان ظاهر شوید. و یا در غیراین صورت به فرسودگی شغلی دچار شده‌اید.

وقتی شما جوابی را برای سوال بالا پیدا می‌کنید، برای یافتن راه‌حل تلاش می‌کنید. برای مثال اگر به فرسودگی شغلی دچار شده‌اید، چرا درخواست یک مرخصی برای سفری چند روزه نمی‌کنید؟ یا حداقل به فکر یه سرگرمی‌جدید برای کم کردن استرس‌های شغلی‌تون باشید.

۴- محل کارتون را سم زدایی کنید

زمانی که شما خسته هستید و به اندازه کافی استراحت نکرده‌اید، مردم شما را بسیار خسته در سر کار می‌بینند.

یکی از دلایلی که شما از استرس‌ها و فشارهای کارتان خالی نمی‌شوید این است که شما باید کارتان را در اداره و مغازه‌تان تمام کنید و برای خودتان نیز زمانی داشته باشید. شما ایمیل‌ها و برنامه‌های کاری‌تان را به خانه می‌آورید و همیشه استرس آن را دارید و این تاثیر بدی بر شما می‌گذارد.

۵- لباسی مناسب برای کارتان پیدا کنید

شاید برای‌تان سوال شده باشد که چرا در شرکت‌های بزرگ فرم‌های یک شکل برای کارمندان مشخص شده است؟ ثابت شده است که مردم نگرش‌شان با دیدن استایل افراد تغییر می‌کند. این تغییر در نحوه راه رفتن و صحبت کردن افراد مشخص می‌باشد.

یکی از مواردی که مستقیم بر انگیزه و علاقه شما در شنبه تاثیر می‌گذارد، انتخاب یک استایل صحیح و زیبا می‌باشد تا حس خوبی به شما دست دهد.

نتیجه گیری

شنبه بدترین روز هفته هست!! اما باید بدانید که این فقط ذهنیتی‌ست که به خود تلقین کرده اید. شما همیشه می‌توانید راهی برای لدت بردن از زندگی بیابید. امیدوارم که این نکات ریز به شما کمک کند که شنبه خوبی پیش رو داشته باشید.

دسته بندی : زندگی بهتر ، سبک زندگی بازدید 105 بار
دیدگاهتان را بنویسید
css.php