فونت جو
کد خبر : 204113 تاریخ انتشار : چهارشنبه 15 اردیبهشت 1395 - 17:14

سبزیجات را بیش از حد خرد نکنید

سبزیجات را بیش از حد خرد نکنید خرد کردن بیش از حد سبزی ها موجب از بین رفتن ویتامین C آنها می شود و اگر ویتامین C در معرض هوا قرار بگیرد، از بین می رود.فلفل دلمه ای حاوی اسیدفولیک است و این ویتامین از گرفتگی رگ ها و بروز …

سبزیجات را بیش از حد خرد نکنید

سبزیجات را بیش از حد خرد نکنید

خرد کردن بیش از حد سبزی ها موجب از بین رفتن ویتامین C آنها می شود و اگر ویتامین C در معرض هوا قرار بگیرد، از بین می رود.فلفل دلمه ای حاوی اسیدفولیک است و این ویتامین از گرفتگی رگ ها و بروز بیماری های قلبی به خصوص در بیماران دیابتی جلوگیری می کند.

اسید فولیک موجود در فلفل دلمه ای موجب کاهش ماده ای به نام هموسیستئین در خون می شود و باید یادآوری شود که افزایش بیش از حد هموسیستئین می تواند موجب تخریب رگ های خونی و افزایش احتمال سکته قلبی شود.

فلفل دلمه ای بلافاصله بعد از خرد کردنباید مصرف شود، به دلیل اینکه ویتامین C وقتی در معرض هوا قرار بگیرد (با خرد کردن)، از بین می رود و خرد کردن بیش از حد سبزی ها موجب از بین رفتن ویتامین C آنها می شود.

فلفل دلمه ای قرمز رنگ شامل مقدار فراوانی بتاکاروتین (بتاکاروتین می تواند در بدن تبدیل به ویتامین A شود) و بیوفلاونید است و از آنتی اکسیدان ها محسوب می شود، می تواند از فعالیت رادیکال های آزاد جلوگیری کند که از سرطان و بیماری های قلبی پیشگیری می کند.

دسته بندی : پزشکی و سلامت ، تازه های سلامت بازدید 35 بار
دیدگاهتان را بنویسید
css.php