فونت جو
کد خبر : 196041 تاریخ انتشار : دوشنبه 22 آبان 1396 - 8:01

حکم خونى که گاهى در تخم مرغ پیدا مى ‏شود چیست؟

حکم خونى که گاهى در تخم مرغ پیدا مى ‏شود چیست؟ حضرت امام: این خون پاک است؛ ولى بنابر احتیاط واجب، باید از خوردن آن اجتناب کرد و اگر خون را با زرده تخم مرغ، به هم بزنند که از بین برود، خوردن آن اشکال ندارد. آیات عظام سیستانى و …

حکم خونى که گاهى در تخم مرغ پیدا مى ‏شود چیست؟

حکم خونى که گاهى در تخم مرغ پیدا مى ‏شود چیست؟

حضرت امام: این خون پاک است؛ ولى بنابر احتیاط واجب، باید از خوردن آن اجتناب کرد و اگر خون را با زرده تخم مرغ، به هم بزنند که از بین برود، خوردن آن اشکال ندارد.

آیات عظام سیستانى و فاضل: این خون نجس نیست؛ ولى احتیاط مستحب آن است که از آن اجتناب شود. اگر خون در زرده باشد [تا پوست نازک روى آن پاره نشده‏]، سفیده پاک است.

آیات عظام بهجت، تبریزى، صافى، نورى، مکارم و وحید: این خون بنابر احتیاط واجب نجس است و باید از آن اجتناب شود. اگرخون در زرده باشد (تا پوست نازک روى آن پاره نشده)، سفیده پاک است.

آیت ‏الله خامنه ‏اى: این خون پاک است؛ ولى خوردن آن حرام مى ‏باشد.

منبع:

آیات عظام حضرت امام ،سیستانی،توضیح ‏المسائل مراجع، م ۹۸٫آیت‏ الله فاضل، تعلیقات على‏ العروه، فى النجاسات، الخامس، م ۱ ،آیت‏ الله وحید، توضیح ‏المسائل، م ۹۹ ،آیت ‏الله نورى، توضیح ‏المسائل، م ۹۸؛ آیت الله مکارم ،توضیح ‏المسائل مراجع، م ۹۸ ؛ تعلیقات على العروه، فى ‏النجاسات، الخامس، م‏۱ ، آیت ‏الله بهجت،توضیح ‏المسائل مراجع، م ۹۸ و وسیلهالنجاه، ج ۱، م ۵۲۴٫آیت‏ الله خامنه‏ اى، اجوبه الاستفتاءات، س ۲۶۹

دسته بندی : ادبیات و مذهب ، مذهبی بازدید 47 بار
دیدگاهتان را بنویسید
css.php