کد خبر : 240428 تاریخ انتشار : شنبه 7 اسفند 1395 - 16:06

این داروها قلب را پیر می کند!

این داروها قلب را پیر می کند! محققان دانشگاه وسترن استرالیا می‌گویند استفاده از داروهای آمفتامینی غیر قانونی نظیر “اسپید” و “آیس” می‌تواند منجر به پیری زودرس قلب و شریان‌ها شود. طی این مطالعه بیش از 700 استرالیایی 30 تا 50 ساله مورد بررسی قرار گرفتند. به گزارش میهن فال …

این داروها قلب را پیر می کند!

این داروها قلب را پیر می کند!

محققان دانشگاه وسترن استرالیا می‌گویند استفاده از داروهای آمفتامینی غیر قانونی نظیر “اسپید” و “آیس” می‌تواند منجر به پیری زودرس قلب و شریان‌ها شود. طی این مطالعه بیش از 700 استرالیایی 30 تا 50 ساله مورد بررسی قرار گرفتند.

به گزارش میهن فال به نقل از ایسنا، شرکت کنندگانی که آمفتامین‌های غیر قانونی را مصرف می‌کردند در مقایسه با افرادی که تنباکو و یا جایگزین‌های هروئینی متادون را مصرف می‌کردند، شدت بیشتری از پیر شدن شریان‌ها را از خود نشان دادند.

این شرایط به وجود آمده مستقل از عوامل خطرزای بیماری قلبی و سکته مغزی گزارش شد. آمفتامین یک داروی محرک اعصاب است که جزو کلاس فنتیلامین می‌باشد. از جمله آثار مصرف آمفتامین بی‌خوابی، افزایش تمرکز، کاهش خستگی و کاهش اشتها است، اما از مهم ترین عوارض این دارو افزایش خطر حمله قلبی، سکته مغزی و پارگی آنوریسم را افزایش می‌دهد.

به گفته محققان هرچند نتایج به دست آمده تنها موید رابطه علت و معلولی اما باید مورد توجه قرار بگیرد. این پژوهش در مجله ” Heart Asia ” منتشر شده است.

دسته بندی : پزشکی و سلامت ، تازه های سلامت بازدید 74 بار
دیدگاهتان را بنویسید
css.php