کد خبر : 239634 تاریخ انتشار : یکشنبه 1 اسفند 1395 - 7:49

چگونه خانه را در برابر ویروس ها حفاظت کنیم؟

چگونه خانه را در برابر ویروس ها حفاظت کنیم؟ برای اینکه در صورت ابتلا به سرماخوردگی، فضای خانه و یا محیط کارتان را میکروب زدایی کنید، می‌توانید راه‌های زیر را در پیش بگیرید: استفاده از دستمال یکبار مصرف: اگر فردی در خانه بیمار است، سعی کنید تا از دستمالهای یکبار …

چگونه خانه را در برابر ویروس ها حفاظت کنیم؟

چگونه خانه را در برابر ویروس ها حفاظت کنیم؟

برای اینکه در صورت ابتلا به سرماخوردگی، فضای خانه و یا محیط کارتان را میکروب زدایی کنید، می‌توانید راه‌های زیر را در پیش بگیرید:

استفاده از دستمال یکبار مصرف:

اگر فردی در خانه بیمار است، سعی کنید تا از دستمالهای یکبار مصرف استفاده کنید و ظروفی را که با اسفنج و یا اسکاچ می‌شویید، پس از شستشو یکبار در ماشین ظرفشویی قرار دهید.

شستشوی سینک ظرف شویی:

شیرآلات و دستگیره‌ها را به صورت روزانه و به دقت پاک نمایید چون مکان شستشوی دستها هستند. همچنین سعی کنید تا می‌توانید مسواک‌ها را در کنار هم قرار ندهید و ترجیحاً از خمیردندان جداگانه استفاده کنید. بهتر است پس از پایان بیماری، مسواک خود را دور بیاندازید و یا آن را در آب بجوشانید.

استفاده منظم از صابون:

این را مطمئن باشید کسانی که از صابونهای آنتی باکتریال استفاده می‌کنند به همان میزان افرادی که از صابون‌های عادی استفاده می‌کنند، دچار سرماخوردگی می‌شوند. پس بهتر است با هر صابونی، چند بار در روز دستهایتان را 20 تا 30 ثانیه با آب گرم بشویید.

پاک کردن محل تجمع ویروس:

کنترل تلویزیون، کیبورد کامپیوتر و گوشی‌های تلفن همراه را با تمیز کننده‌ها به صورت متداول پاک کنید. همچنین این کار را پس از پایان یافتن دوره سرماخوردگی نیز به صورت مکرر انجام دهید.

شستشوی ملحفه ها:

حوله‌ها، ملحفه‌ها و رویه بالش‌ها که محل زندگی ویروس‌ها هستند، در طول دوره بیماری یکی از اعضای خانواده و حتی پس از آن باید به صورت روزانه با آب گرم شسته و ضدعفونی شوند.

دسته بندی : پزشکی و سلامت ، تازه های سلامت بازدید 61 بار
دیدگاهتان را بنویسید
css.php