فونت جو
کد خبر : 236510 تاریخ انتشار : شنبه 1 مهر 1396 - 12:05

فضیلت اعجاب انگیز سوره تحریم

فضیلت اعجاب انگیز سوره تحریم سوره تحریم شصت و ششمین سوره قران کریم است که مدنی و 12 آیه دارد. از رسول خدا صلی الله علیه و آله سلم روایت شده است: هر کس سوره تحریم را قرائت نماید موفق به توبه نصوح و بدون بازگشت به گناه می شود.(1) …

فضیلت اعجاب انگیز سوره تحریم

فضیلت اعجاب انگیز سوره تحریم

سوره تحریم شصت و ششمین سوره قران کریم است که مدنی و 12 آیه دارد.

از رسول خدا صلی الله علیه و آله سلم روایت شده است: هر کس سوره تحریم را قرائت نماید موفق به توبه نصوح و بدون بازگشت به گناه می شود.(1)

در روایتی از امام صادق علیه السلام نیز آمده است: هر کس سوره های طلاق و تحریم را در نماز واجب خود بخواند، خداوند در روز قیامت او را از ترس و خوف و حزن و اندوه در امن می دارد و در آفتادن آتش معاف می دارد و او را به خاطر تلاوت این دو سوره وارد بهشت می کند و این دو سوره او را حفظ می کند زیرا متعلق به پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله وسلم می باشد.(2)

آثار و برکات سوره تحریم

1- تخفیف در سختی جان دادن و عذاب

در خواص و آثار این سوره از امام صادق علیه السلام روایت شده است: اگر سوره تحریم را برای شخص محتضری بنویسند و از سختی جان دادن او کاسته می شود و اگر آن را بخوانند و ثوابش را برای اموات هدیه بفرستند همچون برق به انها می رسد و در عذاب آنها تخفیف داده می شود. (3)

2- درمان فرد مارگزیده و بیمار صرعی

اگر این سوره را بر فرد گزیده شده از مار قرائت کنند شفا می یابد و سم در بدن او حرکت نمی کند و بی اثر می شود . و اگر این سوره را برای بیماری که مبتلا به صرع است بنویسند و پس از شستن آب آن را بر رویش بپاشند بیماری از او دور می شود. (4)

3- ایجاد آرامش و درمان بی خوابی

از حضرت امام جعفر صادق علیه السلام روایت شده: … و اگر کسی که اضطراب شدید دارد این سوره را قرائت نماید آرامش پیدا می کند و اگر بر بیمار صرعی بخوانند به هوش آید و اگر برای کسی که بی خوابی و شب بیداری به سراغش آمده بخوانند موجب خوایدن او می شود…(5)

4- ادای دین و بدهکاری

از حضرت امام جعفر صادق علیه السلام روایت شده: … اگر شخص بدهکاری و دین زیادی دارد بر قرائت سوره تحریم مداومت کند همه بدهی اش ادا می شود. (6)

پی نوشت ها:

(1) مجمع البیان، ج 10، ص 52

(2) ثواب الاعمال، ص 118

(3) مستدرک الوسائل، ج 2، ص 241

(4) تفسیرالبرهان، ج 5، ص 417

(5) تفسیرالبرهان، ج 5، ص 417

(6) همان

دسته بندی : ادبیات و مذهب ، اسلاید ، مذهبی بازدید 171 بار
دیدگاهتان را بنویسید
css.php