کد خبر : 233471 تاریخ انتشار : پنجشنبه 9 دی 1395 - 16:05

بیماری لوپوس چیست؟

بیماری لوپوس چیست؟ خلیل صداقت پیشه متخصص پوست و مو گفت: لوپوس یک بیماری خود ایمنی است که در آن سیستم دفاعی بدن علیه خود بدن وارد عمل می شود. به گزارش میهن فال به نقل از باشگاه خبرنگاران، وی با اعلام اینکه لوپوس می تواند سیستمی یا پوستی باشد، …

بیماری لوپوس چیست؟

بیماری لوپوس چیست؟

خلیل صداقت پیشه متخصص پوست و مو گفت: لوپوس یک بیماری خود ایمنی است که در آن سیستم دفاعی بدن علیه خود بدن وارد عمل می شود.

به گزارش میهن فال به نقل از باشگاه خبرنگاران، وی با اعلام اینکه لوپوس می تواند سیستمی یا پوستی باشد، اظهار داشت: در صورتی که پوست در شناخت عامل بیگانه دچار اشتباه شود، لوپوس پوستی(DLE) اتفاق می افتد.

این متخصص پوست و مو عنوان کرد: التهاب، قرمزی پوست به شکل پروانه ای و خارش از علایم لوپوس پوستی به شمار می آید.

وی تصریح کرد: علائم بیماری در مبتلایان به لوپوس پوستی در صورت قرارگرفتن در معرض نور مستقیم خورشید تشدید می شود و بنابراین افرادی که دچار این بیماری هستند باید تا حد امکان در تماس با آفتاب قرار نگیرند و در مواقعی که در محیط های باز هستند از کرم ضد آفتاب، کلاه و عینک آفتابی استفاده کنند.

وی با بیان اینکه بیماری لوپوس قابل سرایت به دیگران نیست، توصیه کرد: افراد باید در صورت مشاهده علائم مشکوک به این بیماری هر چه سریعتر به پزشک متخصص مراجعه کنند زیرا هر گونه سهل انگاری در درمان سبب می شود جای آثار زخم و التهاب برای همیشه روی پوست باقی بماند.

صداقت پیشه افزود: مصرف داروهای ضد التهاب، ترکیبات کورتون دار (موضعی یا خوراکی) و کلروکین( قرص ضد مالاریا) از دیگر اقدامات موثر برای درمان بیماری لوپوس محسوب می شود.

دسته بندی : پزشکی و سلامت ، پیشگیری و بیماری ها بازدید 87 بار
دیدگاهتان را بنویسید
css.php