فونت جو
کد خبر : 228880 تاریخ انتشار : پنجشنبه 27 آبان 1395 - 15:45

کاهش سکته مغزی با مصرف این خوراکی

کاهش سکته مغزی با مصرف این خوراکی دانشمندان آمریکا از سال 1982 تا سال 2015 روی موضوع مصرف تخم مرغ و ارتباط آن با بیماری عروق کرونر قلب و سکته مغزی تحقیقاتی انجام دادند که در طول این سال‌ها 584 هزار نفر مورد بررسی و آزمایشات بسیاری قرار گرفتند. نتیجه …

کاهش سکته مغزی با مصرف این خوراکی

کاهش سکته مغزی با مصرف این خوراکی

دانشمندان آمریکا از سال 1982 تا سال 2015 روی موضوع مصرف تخم مرغ و ارتباط آن با بیماری عروق کرونر قلب و سکته مغزی تحقیقاتی انجام دادند که در طول این سال‌ها 584 هزار نفر مورد بررسی و آزمایشات بسیاری قرار گرفتند. نتیجه این تحقیقات نشان داد، مصرف تخم مرغ هیچ ارتباطی با بیماری عروق کرونر قلب ندارد ولی سرطان مغزی را تا 12 درصد کاهش می‌دهد.

دومینیگ الکساندر از موسسه EpidStat ایالات متحده گفت:‌ تحقیقات هم‌چنان در زمینه ارتباط بین مصرف تخم مرغ و سکته مغزی ادامه دارد و این مسئله به قدری پیچیده است که زمان بیشتری برای مطالعه لازم است.

این محقق در ادامه افزود:‌ بعضی از تأثیرات مثبت مصرف تخم مرغ روشن است. مصرف روزانه تخم مرغ به عنوان آنتی‌اکسیدان عمل می‌کند، استرس و التهاب را کاهش می‌دهد و منبع بسیار خوبی برای دریافت پروتئین است که موجب کاهش فشار خون می‌شود.

یک تخم مرغ بزرگ دارای شش گرم پروتئین، آنتی اکسیدان‌های با کیفیت بالا، ویتامین های E، D، A و… است.

نتایج این تحقیقات که در مجله تغذیه آمریکا منتشر شده، توسط یک گروه تحقیقاتی برای ارتقاء صنعت تخم مرغ ایالت متحده انجام شده است.

دسته بندی : پزشکی و سلامت ، تازه های سلامت بازدید 121 بار
دیدگاهتان را بنویسید
css.php