کد خبر : 192987 تاریخ انتشار : پنجشنبه 8 تیر 1396 - 8:30

فضیلت اعجاب انگیز سوره مجادله

فضیلت اعجاب انگیز سوره مجادله پنجاه و هشتمین سوره قرآن کریم مجادله و نام های دیگرش «الظهار» «قدسمع» (۱) است که مکی و دارای ۲۲ آیه می باشد.در تمامی این سوره نام مبارک الله تکرار شده است. از رسول گرامی اسلام صلی الله علیه و آله وسلم روایت شده: هر …

فضیلت اعجاب انگیز سوره مجادله

فضیلت اعجاب انگیز سوره مجادله

پنجاه و هشتمین سوره قرآن کریم مجادله و نام های دیگرش «الظهار» «قدسمع» (۱) است که مکی و دارای ۲۲ آیه می باشد.در تمامی این سوره نام مبارک الله تکرار شده است.

از رسول گرامی اسلام صلی الله علیه و آله وسلم روایت شده: هر کس سوره مجادله را قرائت نماید در روز قیامت از حزب خدا(حزب الله) نوشته می شود. (۲)

امام صادق علیه السلام نیز فرموده اند: هر کس سوره حدید و مجادله را در نماز واجبی قرائت کند و بر انجام آن مداومت ورزد خداوند او را تا زمان مرگش هرگز عذاب نمی کند و نه در خودش و نه در خانواده اش هیچ بدی نمی بیند. و هیچ فقر و نیاز شدیدی به او نمی رسد.(۳)

همچنین در روایتی از ایشان آمده است: هر کس در شب جمعه سوره مجادله را قرائت کند تا صبح از بلاها در امان می ماند. (۴)

آثار و برکات سوره مجادله

۱- برای حفظ اموال

از رسول گرامی اسلام صلی الله علیه وآله وسلم نقل شده است: اگر سوره مجادله را بنویسند و به همراه مریضی قرار دهند و یا بر مریضی بخوانند درد او آرام می شود و اگر ان را بر مالی که دفن شده یا انبار شده بخوانند حفظ می شود. (۵)

۲- آرامش دهنده مریض

در سخنی از امام صادق علیه السلام نیز آمده است: هر کس سوره مجادله را نزد مریضی بخواند موجب آرامش و خواب او می شود و اگر در قرائت این سوره مداومت شود و همیشه در شب و روز آن را بخوانند موجب حفظ و امان از هر خطری می شود و اگر برای چیز انبار شده و دفن شده بخوانند مایه حفظ ان می شود و اگر نوشته شده سوره مجادله را در مزرعه حبوبات یا انبار آن بگذارند از آفات و چیزهایی که موجب خرابی و تلف آن می شود در امان می ماند.(۶)

۳- اعتبار نزد مردم

هر کس سوره مجادله را بخواند کسی بر او فائق نشود و با او نتوانند که مجادله نمایند و در چشم همه مردم موقر و معتبر باشد. (۷)

۴- جهت غلبه بر دشمن

برای غلبه بر دشمن سه بار بر مشت خاک سوره مجادله را بخواند و به طرف دشمن اندازد بر دشمن مغلوب گردد. (۸)

پی نوشت ها:

(۱) درمان با قرآن، ص ۱۱۳

(۲) مجمع البیان، ج ۹، ص۴۰۷

(۳) ثواب الاعمال، ص ۱۱۷

(۴) مستدرک الوسائل، ج ۶، ص ۱۰۵

(۵) تفسیرالبرهان, ج ۶، ص ۳۰۹

(۶) تفسیرالبرهان، ج ۵، ص ۳۰۹

(۷) درمان با قرآن، ص ۱۱۳

(۸) همان

دسته بندی : ادبیات و مذهب ، مذهبی بازدید 167 بار
دیدگاهتان را بنویسید
css.php