کد خبر : 140948 تاریخ انتشار : سه شنبه 31 مرداد 1396 - 14:00

فضیلت و خواص اعجاب انگیز سوره شوری

شوری و نام دیگرش «حمعسق» (۱) چهل و دومین سوره قران است که مکی و دارای ۵۳ آیه می باشد. از رسول خدا صلی الله علیه وآله وسلم نقل شده: هر کس سوره شوری را قرائت کند در شمار کسانی است که فرشتگان بر او درود می فرستند و برای …

فضیلت و خواص اعجاب انگیز سوره شوری

شوری و نام دیگرش «حمعسق» (۱) چهل و دومین سوره قران است که مکی و دارای ۵۳ آیه می باشد.

از رسول خدا صلی الله علیه وآله وسلم نقل شده: هر کس سوره شوری را قرائت کند در شمار کسانی است که فرشتگان بر او درود می فرستند و برای او طلب امرزش و رحمت الهی می کنند.(۲)

امام صادق علیه السلام نیز فرمودند: هر کس سوره شوری را قرائت کند خداوند در روز قیامت به گونه ای او را بر می انگیزد که چهره اش مانند برف سپید و مانند خورشید درخشان است تا اینکه نزد پروردگارش می ایستد. خداوند می فرماید: ای بنده ام! بر قرائت سوره شوری مداومت کردی در حالی که از ثوابش آگاه نبودی! اما اگر ثواب ان را می دانستی دائما قرائت می کردی. ولی من جزا و پاداش تو را به شکل کامل به تو عطا می کنم. سپس می فرماید: او را به بهشت درآورید و به او قصری از یاقوت سرخ بدهید که خداوند به آن شرافت داده است و به گونه ای است که از درون بیرون آن و از بیرون، درونش دیده می شود و در آن هزار حوریه بهشتی و هزار خدمتکار زن و هزار خدمتکار مرد برای خدمت به او هستند.(۳)

آثار و برکات سوره

۱) رفع عطش

امام صادق علیه السلام فرمودند: هرکس این سوره را بنویسد و بشوید و از آب آن در سفر بنوشد بعد از آن نیازمند آب نمی شود و دچار عطش نخواهد شد…(۴)

۲) رفع شک

از حضرت صادق علیه السلام روایت است که: هر کس سوره شوری را بنویسد و بشوید و…

این آب را با خاک رس مخلوط کنند و از گل بدست آمده کوزه ای بسازند و پس از آن آب در آن بریزند و کسی که شک زیاد دارد از آن بنوشد به حالت عادی بر می گردد.(۵)

۳) دیدن خواب خوش

اگر این سوره را نوشته و شب هنگام خواب زیر بالشت نهد خوابهای خوشی ببیند.(۴)

پی نوشت:

(۱)درمان با قرآن،ص ۹۲

(۲)مجمع البیان، ج۹، ص۲۵

(۳) ثواب الاعمال، ص۱۱۳

(۴)مستدرک الوسائل، ج۴، ص۳۱۲

(۵) همان

(۴) درمان با قرآن، ص۹۳

دسته بندی : ادبیات و مذهب ، اسلاید ، مذهبی بازدید 102 بار
دیدگاهتان را بنویسید
css.php